featured

Zarar eden Bitcoin adres sayısı 17 milyonu geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin birikimcilerinin hissettiği baskı, daha düşük seviyelerin testinin zararı büyütmesiyle birlikte artıyor.

Zincir üstü analiz şirketi Glassnode’un verileri, 23 Ağustos itibarıyla zararda olan cüzdan sayısının temmuz ayındaki tüm günleri geride bıraktığını ortaya koyuyor .

17 milyonun üzerinde Bitcoin cüzdanları zararda

İlk Bitcoin Piyasalar ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 19 Ağustos’tan beri beş kez 21 bin dolar seviyesinin altına geriledi. Destek arayışı yatırımcıların büyük kısmını çoktan germeye başladı.

Diğer yandan, Bitcoin temmuz ayının son haftasından beri görülen en düşük seviyede seyrettiğinden dolayı, son haftalarda alım yapan yatırımcıların zarar derecesi değişiklik gösteriyor.

Zararda olan BTC adresi sayısı, genel olarak 23 Temmuz’dan beri görülen en büyük sayıya yükseldi.

Zararda olan cüzdanların yedi günlük hareketli ortalaması (MA), çeviri yayım saati itibarıyla 17,5 milyonu geçiyor. Söz konusu gruptaki cüzdanların sayısı, geçtiğimiz birkaç günde 1,5 milyon artış göstermiş oldu.

İzleme kaynağı Coinglass’ın verileri ise türev borsalarında tasfiye edilen pozisyonları kapsıyor. 19 Ağustos’ta toplamda 209,5 milyon dolarlık uzun poziyon (13 Haziran’dan beriki en yüksek değer) ve 30 milyon dolarlık kısa pozisyon likide edildi.

Diğer yandan yatırımcılar, doların yükselmesinin riski varlıkları baskılayacağı konusunda endişeli.

Bitcoin’in son yıllarda çeşitli derecelerde ters korelasyon gösterdiği ABD Doları Endeksi (DXY), 14 Ağustos’tan beriki en yüksek seviyeyi gördü ve 109 puanı geçti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!