featured
bitcoin-btc-yatirimci

Bitcoin yatırımcıları birikimlerini satmayı tercih etmiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Glassnode’un zincir üstü verilerien göre, uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları birikimlerini satmayı tercih etmiyor.

Bitcoin birikimcileri satış yapmayı reddediyor. Glassnode’un “En son 2+ yıl önce aktif olan BTC arzı oranı” göstergesi, en son iki yıldan uzun süre önce hareket ettirilen Bitcoin oranının son üç ayın en düşük seviyesi olan yüzde 45,364’e gerilediğini ortaya koyuyor.

En son 2+ yıl önce aktif olan BTC arzı oranı. Kaynak: Glassnode

Bu trend, 2018’deki bir önceki boğa piyasasının pik noktasından BTC alan birikimcilerin, 55 bin doların üzerinde konsolide olan Bitcoin’e daha büyük bir güven duyduklarını gösteriyor.  

Bitcoin’in konsolide olması neden olumlu?

Bitcoin, uzun vadeli birikimciler hızlı bir şekilde satış yapmaya başladığında genellikle pik noktasına ulaşıyor veya ciddi bir düzeltme yaşıyor.

Önceki boğa döngülerinde birikimcilerin kâr alması, yüzde 50’lik ani düşüşleri tetikledi ve tüm kripto para piyasasının kısa dönemlerde büyük gerilemeler yaşamasına neden oldu.

Bitcoin birikimcileri şimdi ise yüklü miktarda BTC satmıyor, bu da mevcut döngüde pik noktanın hala çok uzakta olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in 55 bin dolar civarında konsolide olması, iki sebepten dolayı olumlu sinyaller veriyor. İlk olarak BTC, yaşanan bazı olumsuz olaylara rağmen güçlü piyasa yapısını korumayı başardı. İkinci olarak ise, BTC’nin rekor seviyesinin yakınında konsolide olması teknik açıdan son derece olumlu bir sinyal olarak görülüyor.

Bitcoin, geçtiğimiz iki haftada kısa vadede ciddi gerilemelere yaşatabilecek bazı tehditler ile karşı karşıya kaldı.

ABD’nin devlet tahvillerinin getirisindeki artış, genellikle teknoloji şirketlerinin hisselerinde düşüşe neden oluyor ve bu da tüm riskli piyasaları olumsuz etkiliyor.

Diğer yandan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, madencilerin son aylarda sattıklarından daha fazla Bitcoin biriktirmeyi tercih ettiklerini açıkladı. Madenciler, bu yıl önceki düzeltmelere kıyasla çok daha az BTC satıyor. Yani madenciler de fiyatta artış öngörüyor.

Madenci cüzdanlarından toplam BTC çıkışı. Kaynak: CryptoQuant

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!