featured

Volt Equity’nin Bitcoin ETF’si bugün listeleniyor

service Dinle
Sesli Dinle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York Menkul Kıymetler Borsası, Bitcoin ile ilişkili ETF’leri listelemeye devam ediyor. Volt Equity, borsada ürünü listelenecek son isim oldu.

Şirketin CEO’su Tad Park, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada Volt Equity Crypto Industry Revolution and Tech ETF’nin 28 Ekim’de elektronik menkul kıymetler borsası NYSE Arca’da listelenmeye başlayacağını belirtti. Borsanın açılmasıyla alım satıma açılacak ETF, BTCR adıyla listelenecek.

Açılış fiyatı 21 dolar olan BTCR, Bitcoin’in 21 milyonla sınırlı arzına referans içeriyor. Şirkete göre ETF, PlanB’nin popüler stok akış (S2F) modelini temel alan bir yönetim yaklaşımı uyguluyor.

Volt Equity, “Programlanan yarılanmaların sebep olduğu madencilik şok arzının Bitcoin fiyatını nasıl ve ne zaman etkileyebileceğini anlamak için bir girdi olarak, ünlü stok akış modeline danışıyoruz. Gördüğümüze dayalı olarak madencilikle ilişkili yatırımları düzenleyebiliriz,” diye açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ekim başında onaylanan Volt Equity ürünü, yalnızca Bitcoin’i izleyen bir ürün değil. ETF, Bitcoin’e önemli miktarda yatırım yapmış şirketlerin performansını izliyor.

Bu şirketlerin arasında MicroStrategy, Tesla, Twitter, Square, kripto para borsası Coinbase ve Canaan, Bitfarms ve Riot Blockchain gibi madencilik şirketleri yer alıyor. Volt Equity, fonun birikim ve yatırımlarını araştırmalar, veriler ve S2F gibi modellere dayalı olarak “gerektiğinde” düzenli olarak inceleyecek.

Park, “Bitcoin yalnızca bir kripto para değil. Madencileri, bilançosuna ekleyen şirketleri ve devlet tarafından şişirilemeyecek ilk dijital değer saklama aracına sahip olmak isteyen sıradan HODLer’ları kapsayan bir devrim,” diye ekledi.

NYSE Arca, 19 Ekim’de yatırım şirketi ProShares’in Bitcoin vadeli işlemler tabanlı ETF’sini de listelemişti. ProShares Bitcoin Strategy ETF, ABD’de listelenen ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’si oldu.

Kaynak: Cointelegraph.com

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!