featured

Yeni bir Bitcoin ETF’si daha, 22 Ekim Cuma günü Nasdaq’ta listelenecek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Valkyrie’nin Bitcoin vadeli işlemler tabanlı borsa yatırım fonu (ETF), ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin ardından cuma günü borsada listelenecek.

Valkyrie Bitcoin Strategy ETF, perşembe günü nihayet işleme açılacak. ETF, 22 Ekim’de Nasdaq’ta BTF adıyla listelenmeye başlayacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 20 Ekim’de Valkyrie Bitcoin Strategy ETF başvurusunu onayladığını duyurmuştu.

Valkyrie Funds CEO’su Leah Wald’e göre Valkyrie’nin yakında işleme açılacak Bitcoin vadeli işlemler temelli ETF’si, kripto para sektörü ve ABD’li düzenleyiciler arasındaki ilişkide önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor.

Wald, “Bu ETF’nin borsada listelenmesi, ABD’li düzenleyicilerin kripto varlıkları yasaklamak yerine düzenlemek için sektörle iş birliği yapmak istediğini doğruladığından dolayı önem taşıyor,” diye belirtti.

CEO, “Piyasaya daha fazla ürün girdikçe, farkındalık ve umarım ki yaygınlık da artacak. Tabi ki başvuruda bulunan benzer diğer ürünler de var ve onların da piyasaya girmesi mantıklı gözüküyor,” diye ekledi.

ProShares’Bitcoin Strategy ETF, ABD’de piyasaya sürülen ilk Bitcoin vadeli işlemler tabanlı ETF oldu. ETF, 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelendi. SEC, ekim ayının başlarında Bitcoin ile ilişkili bir diğer ETF olan Volt Equity’yi de onaylamış ve yatırımcılara Bitcoin’de önemli ölçüde yatırımı bulunan şirketlere yatırım yapma imkanı sunmuştu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!