featured
eth birikimleri

London güncellemesinden sonra, kısa bir süreliğine “Deflasyon” görüldü

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un London güncellemesinin henüz teorik olan deflasyonist özellikleri, şimdiden blockchain üzerinde kendini göstermeye başladı.

Ethereum’un London güncellemesinin henüz teorik olan deflasyonist özellikleri, şimdiden blockchain üzerinde kendini göstermeye başladı ve neredeyse 800 adet “deflasyonist blok” oluşturuldu.

Ethereum işlem ücretlerinin yakılma oranındaki fırlama, en az iki saat boyunca Ether arzının deflasyonist olmasıyla sonuçlandı. Ethereum ağı, geçtiğimiz birkaç günde yoğun bir iş yüküyle karşılaştı ve bunun sonucunda daha fazla gas yakıldı.

‘ETH Burn Bot’ adlı bot, birkaç saat önce bir saatlik süreçte 545 ETH yakıldığını tespit etti. Bu süreçte Ether arzı, 13 ETH azalma gösterek kısa bir süreliğine deflasyon yaşadı.

ETH Burn Bot, birkaç saat sonra ise yine aynı süre zarfında 945 tokenin yakıldığını tespit etti ve ETH arzı 417 ETH azaldı. Botun hesaplarına göre bu azalma, yıllık yüzde 3,12 deflasyon anlamına geliyor. 

Yakılan ETH sayısı madencilik ödülleri yoluyla oluşturulan ETH sayısını geçtiğinde, deflasyonist bloklar üretilmiş ve toplam arz azaltılmış oluyor. Danışmanlık şirketi Carbono, şimdiye kadar bu türden 791 blok üretildiğini tespit etti.

Deflasyonist ETH bloku sayısı

5 Ağustos’ta gerçekleştirilen London hard fork‘u, beraberinde işlem ücreti hesaplama sistemini değiştiren EIP-1559 güncellemesini de getirdi. Güncellemeyle birlikte ödenen baz işlem ücretlerinin bir kısmı yakılmaya ve dolaşımdan kaldırılmaya başlandı.

Ultrasound.money verilerine göre, çeviri yayın saatine kadar toplamda 25.600 ETH yakıldı. Bu, bir haftadan kısa süre içinde 80 milyon dolarlık arzın ortadan kaldırıldığı anlamına geliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!