featured
ethereum günlük analiz destek direnç noktaları

Saatte 395.000 Ethereum yakılmaya başlandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum ağında gerçekleşen London güncellemesinin ardından her dakika yaklaşık 2,3 ETH yakılıyor.

Merakla beklenen London hard fork işlemi bu hafta gerçekleşti ve Gas ücretlerini ayarlayan EIP-1559 yükseltmesi işleme kondu. Bu düzenleme, toplanan ücretlerin bir kısmını yakan mekanizmaya sahip.

Yükseltmenin yayına girmesinden bu yana yakılan toplam ETH miktarı, mevcut çeşitli sayaçlara göre yaklaşık 3.395 ETH seviyesinde. Etherchain, dakikada ortalama 2,36 ETH yanma gerçekleştiğini bildiriyor. Bu değer, dakikada 6,596 dolara veya mevcut fiyatlarla her saat yaklaşık 395.000 dolarlık ETH’ye eşit.

Ultrasound.money adlı alternatif bir sayaç, şu anki ETH fiyatında yaklaşık 2.800 dolar civarında ve 9,5 milyon dolar değerinde toplam 3.390 ETH yakıldığını bildiriyor. Popüler NFT piyasası OpenSea’nin, yükseltme sürecinden bu yana 1 milyon doların biraz üzerinde değerdeki 374 ETH’nin yok edildiğini bildiriyor.

İkinci sırada, bu yazı hazırlanırken 740.000 dolar değerindeki 263 ETH yakan Uniswap’ın ikinci sürümü vardı. Uniswap kurucusu Hayden Adams yanma miktarı hakkında, işler aynı oranda devam ederse protokolün yılda neredeyse 1 milyar dolar değerdeki 350.000 ETH’yi yakabileceğini belirtti.

Bankless DeFi haber bülteni, gelecekteki arz üzerindeki etkiyi tahmin etmek amacıyla bazı rakamlar paylaştı. Taban ücret, toplam işlem ücretinin yüzde 25 ila 75’i arasında olduğundan, manuel hesaplama ve tahmin yapmak zor.

2021’de oluşturulan ücretlere ilişkin verileri kullanarak yanma oranlarını bu aralıkta modelleyen analistler şu sonuca vardı:

“Bu rakamları yıllık olarak değerlendirdiğimizde, 2021’de 800 bin ila 2,4 milyon ETH’nin yakılmasının öngörüldüğü anlamına geliyor.”

Hisse İspatı kullanımıyla birlikte blok ödüllerinin azalması birleştirildiğinde, işlem ücretlerinin yakılması, Ethereum’un deflasyonist arza sahip olmasına yol açıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!