featured
Ethereum London güncellemesi

Ethereum London hard fork gerçekleşti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

London hard fork’u, planlandığı gibi Ethereum ağının 12.965.000’inci blokunda gerçekleşti ve ağa Ethereum Improvement Proposal 1559’u (EIP-1559) getirdi.

Güncelleme ile birlikte Ethereum (ETH), ağın işlem ücreti piyasası ve gas geri ödemeleri gibi diğer parametrelerinde önemli değişiklikler yaşayacak.

EIP-1559 ile Ethereum üzerinde yapılan her işlemde taban ücret yakılacak ve böylece dolaşımda olan Ether arzı azalacak. Binance gibi bazı borsalar, hard fork nedeniyle Ethereum ağında yatırma ve çekme işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Güncellemeyi olumlu karşılayanlar, her bir işlemde toplam coin arzının bir kısmını kalıcı olarak dolaşımdan kaldıracak olması nedeniyle, EIP-1559’un Ethereum‘u deflasyonist bir varlık haline getireceğini düşünüyor.

Ethereum Kurucu Ortağı ve ConsenSys Kurucusu Joseph Lubin, London güncellemesini Ether’in “ultra sağlam para” olma yolculuğunun bir parçası olarak tanımlıyor.

The London upgrade and the subsequent activation of EIP-1559 is a mile marker of sorts in the transition to Ethereum 2.0 (Eth2) which will move the network from a proof-of-work consensus to a proof-of-stake consensus.

Londra güncellemesi ve EIP-1559’un aktive edilmesi, Ethereum 2.0’a doğru önemli bir adımı temsil ediyor. ETH 2.0 ile birlikte ağ, emek ispatı mutabakat mekanizmasından hisse ispatına geçecek.

Güncellemeye ilişkin heyecan, ETH spot fiyatına da yansıdı. En büyük ikinci kripto para, haziran başından beri görülen en yüksek seviye olan 2.610 dolar civarında seyrediyor.

Mayıs ortasında 4.200 doların üzerine yükselen Ether, daha sonra yüzde 50 çakılan Bitcoin (BTC) ile birlikte değerinin neredeyse yarısını kaybetti

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!