NFT
featured

Kullanıcılar, Binance Pay ile günlük hizmet ödemelerini yapabilecek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, Splyt ile ortaklık kurdu, kullanıcılar artık bu ortaklık sayesinde Binance Pay ile günlük hizmet ödemelerini yapabilecek.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Binance uygulamasına ödeme seçenekleri getirmek için süper uygulama etkinleştirici Splyt ile ortaklık kurdu. Splyt hizmetleri için yapılan ödeme seçenekleri arasında kripto para da bulunuyor.

Bir Splyt sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre Binance kullanıcıları, bu entegrasyon sayesinde araç çağırma hizmetlerinin yanı sıra bisiklet paylaşımı, scooterlar, havaalanı transferleri, toplu taşıma ve hatta yemek teslimatı için ödeme yapabilecek.

“CZ” olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, her zaman olduğu gibi Twitter’da bu yeni gelişmenin haberini paylaştı.

Bu yeni gelişme, Binance’de pazartesi günü “zincir üstünde beklemede kalan işlemlerden” kaynaklanan Bitcoin (BTC) çekimlerindeki sorundan sonra gerçekleşti. Çekim işlemlerindeki problem yaklaşık 8 saat sonra çözüldü.

Bitcoin, 25 bin doların altındaki tehlikeli sularda yüzerken, Splyt sözcüsü ise yaptığı açıklamada söz konusu işbirliğinin, kripto alanındaki yapacakları ilk ortaklık olacağını belirterek bu konuda oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdi.

“Kullanıcılar, günlük hizmet ödemelerini yapmak için artık kripto cüzdanlarına yönelmeye başladı. Kripto cüzdanları için atılacak bir sonraki adım da, günlük hizmetleri cüzdanlara tamamen entegre etmek.”

Binance’in kripto ödemeleri alanında öne çıkma konusunda isteği zaten herkes tarafından biliniyor. CZ’ye göre ödeme ve uygulama entegrasyonları, Binance’in zaten popüler olan markasını daha da büyütmeyi amaçlıyor. Pandemi sürecinden sonra dünya yavaş yavaş kendine gelirken, CZ ise bir dünya turuna çıkarak dünyanın her yerindeki ülke ve yatırımcılara kripto ve Binance Pay’i tanıttı.

Raporlara göre Binance, dünya çapında 150’den fazla ülkede 90 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Splyt için ise yeni kurulan bu ortaklık, daha geniş bir müşteri tabanının kapısını açıyor.

Kripto piyasasına hakim olan ciddi oynaklıklar esnasında BlockFi, Gemini ve Coinbase gibi şirketler çalışan sayısını azaltırken, Binance ise büyümeye devam ediyor. Mayıs sonunda İtalya’da düzenleyicilerin onayını alan Binance, faaliyetlerini genişletmeye ve sermaye harcamalarını artırmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!