NFT
featured

Kâr Amacı Gütmeyen Vakıf Smile, Kripto Bağış Kabul Edecek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vakıf tarafından alınan karara göre Smile, artık bitcoin ve dogecoin gibi kripto varlıkları kabul ettiğini duyurdu. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, yarık koşulları olan kişilerin yaşam tarzlarını iyileştirmelerine yardımcı olan cerrahi gönüllülere dayalı bir kuruluş olması ile tanınıyor.  

Smile, Artık Kripto Bağış Alacak

Dünyanın en büyük cerrahi gönüllü temelli kar amacı gütmeyen kuruluşlarından biri olan Smile Vakfı, özellikle çocuklara sağladığı sağlık imkanı ile dünya çapında biliniyor. Vakıf, bağış ağını genişletmek ve daha fazla çocuğa ulaşmak için dijital varlık bağışı kabul ederek yaşamları daha hızlı iyileştirmeyi hedefliyor. İnsanlara dokunmaya 1982’de başlayan hayır kurumu, yüz bölgesinde sağlık problemleri olan kişilerin bu sorunlarını ortadan kaldırmak için çeşitli operasyonlar gerçekleştiriyor.

Duyuruda, “Smile Vakfının, hastaların daha iyi sağlık ve onurlu yaşamlar yaşayabilmeleri için dünya çapında yetersiz hizmet alan topluluklarda cerrahi bakımın erişilebilirliğini artırma misyonunu desteklemeye yardımcı olacak adımları atmak için kripto para bağışlarını da kabul edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Bugün birçok kar amacı gütmeyen kuruluş kripto bağışları kabul etmeye başladı. Kripto bağış listesinin her geçen gün büyüdüğü bir dünyada Greenpeace, Tony Hawk Vakfı, Skatepark Projesi ve sadakawater.org gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar, kripto varlıklarıyla yapılan bağışları kullanmaya başladı.

Smile Vakfının kurucu ortağı ve CEO’su Bill Magee, “Kripto para yatırımcılarına cömertliklerini hizmet verdiğimiz çocuklara ve ailelere genişletme fırsatı vermenin zamanının geldiğini hissettik” dedi. “Dünyamızda yarık cerrahisi ve devam eden bakım ihtiyacı önemlidir, ancak bu bağışçıların şefkati, yerel sağlık çalışanlarının en marjinal hastalara birinci sınıf bakım sağlamasına yardımcı olmak için gereken yeniliği yönlendirebilir” dedi.

Vakıf, The Giving Block Üzerinden Bağış Kabul Edecek

Smile Vakfı, kripto bağışlarını The Giving Block üzerinden kabul edecek. Giving Block, “100’den fazla kar amacı gütmeyen kuruluş, üniversite ve inanç temelli kuruluş tarafından güvenilen bir bitcoin ve kripto para birimi bağış çözümü” yarattığını iddia ediyor.

Cerrahi gönüllü temelli kar amacı gütmeyen kuruluşun duyurusu, organizasyonun “hastalara kalıcı sağlık sağlamayı taahhüt ettiğini – hastalara ek ameliyatlar, diş hekimliği, psikolojik hizmetler, konuşma terapisi ve diğer temel yarık tedavileri sunmak için orada olduğunu” belirtiyor. Şu anda Smile Vakfı, dünya çapında beş milyardan fazla kişinin zamanında ve uygun fiyatlı cerrahi bakıma yeterli erişimi olmadığının altı çiziliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!