featured

Greenpeace, Çevresel Etkileri Nedeniyle Bitcoin Bağışını Durdurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralar üzerinden de bağış kabul eden ünlü çevre örgütü, Elon Musk ile başlayan sorgulamalar sonucunda bu seçeneğini devre dışı bıraktı. Dernek artık Bitcoin ile bağış kabul etmiyor. Ancak ilerleyen dönemlerde buna bir çözüm getirilirse bu kararından vazgeçebilir.

Bağış bölümüne bitcoin ekleyen ilk STK’lardan biri olan kuruluş, varlığa güç veren temel ağın artan enerji tüketimi nedeniyle şimdi geri adım attı. . STK, bu haftanın başlarında yayınlanan bir makalede, kripto para birimi biçiminde çok fazla bağış almamalarına rağmen, bu ödeme işlevini kullanacaklarını açıkladı. Greenpeace şunları vurguladı:

“Bitcoin çalıştırmak için gereken enerji miktarı netleştikçe, bu politika artık savunulamaz hale geldi”

Greenpeace, 2014 yılında, bu eylem için ödeme sağlayıcısı olarak Bitpay’i kullandığını ve o sırada enerji tüketimiyle ilgili herhangi bir endişeleri olmadığını duyurdu.

Ancak, zaman değişti ve bu, çevreci aktivist grubun geride bıraktığı şu anda bu tür bir sorun. Bitcoin’in bu süreçte çok fazla kaynak kullanarak çok büyüyebileceği endişesi. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, son zamanlarda Bitcoin’in karbon ayak iziyle ilgili alarmlar veren ilk kişilerden biriydi. Tesla ayrıca, para birimini çevreleyen çevresel endişeler nedeniyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bıraktı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!