featured

Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi Bitcoin Bağışlarını Kabul Etmeye Hazırlanıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li haber sitesi Axios’a göre, ülkedeki sağ seçmeni temsil eden Cumhuriyetçi Parti’nin Temsilciler Meclisinde yer alan kampanya departmanı, Bitcoin ile bağış kabul ederek, bu alanda ilk ABD parti komitesi olmayı hedefliyor.

Meclis Çoğunluğunu Elde Etmeyi Hedefliyoruz

NRCC’nin Başkanı Cumhuriyetçi Tom Emmer, Axios’a verdiği demeçte, “Nancy Pelosi’nin sosyalist gündemini durdurma ve Meclis çoğunluğunu geri alma misyonumuzu ilerletmek için mümkün olan her yolu izlemeye odaklandık ve bu yenilikçi teknoloji Cumhuriyetçilere başarılı olmak için ihtiyaç duyduğumuz kaynakları sağlamaya yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

NRCC, bağışları kripto ödeme hizmeti veren BitPay üzerinden almayı planlıyor. Parti Kongresi, ilerleyen dönemlerde farklı kripto paralarla da bağış kabul etmeye devam edeceğe benziyor. Politikacılar, kripto para birimi bağışları NRCC hesabına düşmeden önce anında dolara dönüştürmek için ödeme işlemcisini seçti. Bu nedenle, komite bitcoin tutmayacak, bunun yerine katkıda bulunanlara daha fazla bağış seçeneği sunmaya çalışıyor.

Federal Seçim Komisyonu (FEC), 2014 senesinde komitelere kripto paralar ile bağış alabilme yetkisini vermişti. Ancak bu karar 100 dolarlık kripto paralar ile sınırlandırıldı.  NRCC, herhangi bir bitcoin’i tasfiye ederek ve hesabına yalnızca dolar eşdeğerini alarak, yılda 10.000 dolara kadar bireysel bağışları kabul edebileceğine inanıyor.

Emmer, Kripto Paralara Uzak Değil

NRCC başkanı Emmer aynı zamanda Kongre Blockchain Grubu’nun eş başkanı ve bir Meclis Finansal Hizmetler Komitesi üyesi sıfatları ile de biliniyor. İki partili grup, blok zinciri teknolojisinin geleceğine ve Kongre’nin geliştirilmesi ve desteklenmesinde oynaması gereken aktif role inanan Kongre üyeleri ve personel tarafından oluşturuldu. Emmer ayrıca yakın zamanda IRS’ye kripto para birimi bağışlarıyla ilgili düzenlemeleri hafifletmesi için baskı yaptı.

NRCC yeni bağış yolları açsa da, Axios’a göre “bağış yapmak için kripto kullanan tüm bireylerden özenle tanımlayıcı bilgiler toplayacak” dedi. Bu hareket muhtemelen FEC’in aralarında iddia edilen gerilimler hakkında ifade ettiği son endişeleri yansıtıyor.

Bununla birlikte, ulusal düzeyde ana akım politikacıların bu bağış toplama yoluna açık olması halk tarafından ilginç bulunuyor.   Halk ilerleyen dönemlerde kripto paraların düzenlenmesi konusunda bu durumun da göz önünde bulundurulmasını istiyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!