2:48

İşte EN İYİ 5 Metaverse Projesi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1.Decentraland
Ethereum Blockchain tarafından desteklenen bir merkezi olmayan sanal gerçekliktir. Şu anda oradaki en iyi metaverselerden biridir. Aslında, elde edilen veriler piyasa değeri açısından metaverseler için ikinci sıraya koyuyor.

2.Sandbox
Sandbox, merkezi olmayan topluluğa ait bir sanal dünyadır. Burda kullanıcılar, varlıklarının gerçek mülkiyetine sahipken özel oyunlara ve etkinliklere ev sahipliği yapabilir. Sandbox, sıralama açısından genellikle Decentraland’in hemen arkasında yer alır.
Yazım sırasında SAND, son 24 saatte %1.6’lık bir büyüme oranıyla 3 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor. SAND, 5 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ve 300 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmine sahiptir.

3.Theta Network
Theta Network, blockchain teknolojisiyle desteklenen merkezi olmayan bir video akış ağıdır. Theta, kullanıcıların video içeriğini izlemesine olanak tanır ve metaverse entegre bir teknoloji geliştirmiştir. Örneğin,
• VR dünyalarını gerçek zamanlı olarak oluşturma
• Teta Video API’sı
• Merkezi Olmayan Video Dağıtımı
• Video tabanlı NFT’ler
• Bu öğeler, gelecekteki metaverse geliştirmeleri için yararlı yapı taşları olabilir.
• THETA, son 24 saatte %1,2’lik bir büyüme oranıyla 3 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor. THETA, 3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ve 122 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmine sahiptir.

4.Axie Infinity
AXS, NFT tabanlı bir çevrimiçi metaverse oyunu olan Axie Infinity’nin yönetim tokenidir. Axie Infinity, oyuncuların Axies adlı NFT’leri toplamasına ve bunu yaparak kâr elde etmesine olanak tanır. AXS tokeni şu anda piyasa değeri açısından en yüksek metaverse tokeni.
7 Nisan’da Axie Infinity, uzun zamandır beklenen “Origin” güncellemesini yayınladı. Yeni oyun değişiklikleri ve SLP için çok beklenen yakma ve harcama özellikleriyle dolu devasa bir güncelleme.
Bununla birlikte, 23 Mart’ta Axie Infinity, bilgisayar korsanlarının 600 milyon dolar aldığı bir Ronin Ağı saldırısına maruz kaldı.
AXS, son 30 günde %17’lik bir büyüme oranıyla 54 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor. AXS, 24 saatlik işlem hacmi 385 milyon doların üzerinde ve 4 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.

5.Stacks
Stacks, akıllı sözleşmeleri ve dApp’leri Bitcoin’e getirmek için tasarlanmış Katman-1 blok zinciri çözümüdür. Sonuç olarak, Stacks, kullanıcılara pazarın en değerli ağı olan Bitcoin çevresinde bir metaverse ekosistemi oluşturma yeteneği verir.
7 Mart’ta Unbanked, STX tokenini desteklediğini duyurdu. Sonuç olarak, Banka dışı banka kartı kullanıcıları artık alışveriş yapmak için STX tokenini kullanabilirler.
30 Mart’ta Hiro Wallet, ABD’li müşterilerin Hiro Wallet tarayıcı uzantısını kullanarak doğrudan kredi, banka veya banka havalesi yoluyla STX satın alabileceğini duyurdu. STX, son 24 saatte %1,3’lük bir büyüme oranıyla 1 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor.


Yeni trend Metaverse mağazası: İletişim operatörü seçimini yaptı!
Metaverse’ün ortaya çıktığı günden bu yana haberler gelmeye devam ediyor. Her geçen gün daha çok büyüyen dijital aleme katılımlar çoğalıyor. Arsa satın alma, avatar oluşturma gibi pek çok hayala sığmayacak şeyleri yapabilirsiniz. Son zamanların trendi ise Metaverse mağazası açmak.
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in “Meta”yı ortaya atmasından bu yana gelişmeler hiç olmadığı kadar hızlı ilerliyor. Buna geleneksel pazar çok çabuk adapte oldu. Birçok marka, kurum sanal evrene taşındı. Arazi satın alma ve mağaza açma en çok popüler olanlar arasında. Şimdi ise iletişim operatörü olarak herkesin yakından tanıdığı Vodafone, bir mağazaya kavuştu.

Vodafone, Metaverse mağazası için popüler varlığı seçti
Metaverse dediğimizde aklımıza ilk gelen varlıklardan biri de Decentraland. Trendin başladığı ilk günlerde büyük bir çıkış yakalayarak göz doldurmuştu. Şimdi ise aldığı yatırımlarla beraber büyümeye devam ediyor. Metaverse mağazası açmak isteyen pek çok marka Decentraland’a başvuruyor.
Vodafone Türkiye, dün paylaştığı bir tweet ile yakın zamanda sanal dünyada olacaklarını söyledi. Decentraland ile anlaştıklarını ekleyen Vodafone Türkiye, mağaza hakkında detayları da paylaştı. Vodafone Metaverse Mağaza, Decentraland 66-1 konumunda yer alacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!