featured
Axie Infinity

Axie Infinity (AXS) Nedir? Nasıl Saklanır?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

2021 yılındayız, bu da demek oluyor ki artık sanal hayvanlar üreterek para kazanabilirsiniz.

Axie Infinity‘yi anlamak için Pokémon ve CryptoKitties’i birleştiren bir blockchain oyununu hayal edebilirsiniz. Axie Infinity, Ethereum blockchaini üzerinde inşa edilmiş bir NFT oyunu ve ekosistemidir. Yerel para birimi ise Axie Infinity Shard (AXS) adındaki bir ERC-20 tokenıdır.

CryptoKitties’in öncülüğünü yaptığı kavramı takip eden Axie Infinity, 2018 yılından bu yana büyümekte olan Ethereum tabanlı bir koleksiyonluk oyunudur. Vietnam merkezli startup Sky Mavis tarafından geliştirilen oyun, iddialı bir proje olarak başlamış ve popüler bir Ethereum oyunu haline gelmiştir.Axie Infinity ekosisteminin tokenı Axie Infinity Shard’dır (AXS). AXS, Kasım 2020’de kullanıma sunulan bir ERC-20 yönetişim tokenıdır. AXS tokenları satın alınabilir, takas edilebilir ya da oyunu oynayarak kazanılabilir.Axie Infinity’ye ilişkin diğer tokenlar arasında ERC-721 token formundaki oyun varlıkları (örneğin Axie karakterleriniz) ve bir ERC-20 token olan Small Love Potion (SLP) yer alır.

Axie Infinity nedir?

Axie Infinity ekosisteminde oyun karakterlerine Axie‘ler adı verilir. Bunlar sizin sahip olduğunuz ve yönettiğiniz benzersiz tokenlardır (NFT). NFT’leri kişisel cüzdanınızda tutabilir, diğer Ethereum adreslerine transfer edebilir ya da blockchain tabanlı bir pazar yeri kullanarak diğer oyuncularla takas edebilirsiniz. Axie’lerin dışında oyunda yine ERC-721 token formunda olan sanal araziler ve öğeler de yer alır.

Ekosistem içinde oyuncular, Axie Infinity krallığı Lunacia’daki canavarlarla savaşmak için Macera modunda (PvE – oyuncu çevreye karşı) ekipler ve gruplar kurabilir. Oyuncular, Arena modunu seçerek (PvP – oyuncuya karşı oyuncu) diğer Axie eğitmenleriyle de savaşabilir. Galip gelirseniz, Axie’leri üretmek için kullanılan Small Love Potion (SLP) adındaki varlıktan kazanırsınız. SLP de bir ERC-20 tokenıdır ve Binance gibi borsalarda alınıp satılabilir.Axie fiyatının ve Ethereum’daki gas ücretlerinin yüksek olması nedeniyle yeni oyuncuların oyuna dahil olması meşakkatli hale gelmiştir. Axie üretmek için gas gereklidir ve bu da yüksek miktarda ether harcanmasını gerektirebilir. Özellikle Axie Infinity için geliştirilen Ronin Ethereum yan zincirinin bu sorunu ortadan kaldırması hedeflenmektedir.

Axie Infinity Shard (AXS) Nedir?

AXS coin (Axie Infinity Shard), Axie Infinity dünyasında nispeten yenidir – Kasım 2020’de kullanıma sunulmuştur. AXS sahipleri, tokenlarını staking için kullanabilecek, oylama yaparak ve oyun oynayarak AXS kazanabilecektir. Bu ödüller, oyun içi satın alma işlemleriyle doldurulan Topluluk Hazinesi’nden gelir. Fakat Ocak 2021 itibarıyla bu Topluluk Hazinesi ve staking özellikleri henüz kullanıma sunulmamıştır.

AXS toplam arzı 270.000.000 olacaktır. Bazı tokenlar halka satışa, bazıları oynayarak kazanma özelliklerine ve bir kısım token da Sky Mavis’e ve projenin danışmanlarına ayrılmıştır. Halka satış için ilk arz 60.000.000’un biraz altındadır. Dolaşıma çıkarılan tokenların sayısının 2026’ya kadar yıllık olarak artması beklenmektedir.

AXS kullanım alanları

Axie Infinity; oyuncuların bağlandığı, güçlü bir topluluğa ve canlı bir ekosisteme sahip olan olgun bir oyun olmayı hedefler. Axie Infinity, Pokémon ya da Final Fantasy severlerin kendilerini kaptıracakları eğlenceli bir oyun deneyimi sunar.

Şubat 2021 itibarıyla 27.000’den fazla Axie Infinity oyuncusu vardır. Oyun daha da büyük bir kullanıcı tabanı edinebilirse ekosisteme şüphesiz daha fazla değer ekleyecektir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Ronin yan zincirinin yanı sıra ücretsiz bir oyun versiyonu da daha fazla büyümeyi teşvik etmek için kullanıma sunulmaktadır.

Oyuncular, Axie Infinity oynayarak çeşitli yollardan hem AXS hem de SLP tokenları kazanabilir. Bu tokenlar daha sonra diğer kripto paralara çevrilebilir. Şimdiden Axie Infinity oynayarak para kazanan oyunculara rastlamak mümkündür.

AXS nasıl saklanır?

AXS bir ERC-20 tokenıdır, dolayısıyla Trust Wallet, Coinomi, Exodus gibi ERC-20 uyumlu yazılım cüzdanlarının yanı sıra Trezor One ve Ledger Nano X gibi donanım cüzdanlarında da saklanabilir.

AXS tokenın geleceği, Axie Infinity oyununun oynanabilirliği ve popülerliğine bağlıdır. Oyun; eğlenceli bir deneyim sunar, detaylı bir şekilde geliştirilmiştir ve büyük bir büyüme potansiyeli barındırır. Axie Infinity geçtiğimiz iki yıl içinde kendini ispat etmiştir ve daha fazla oyuncuyu ekosisteme katılmaya teşvik edecek yeni özellikleri de bünyesine katacaktır.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!