featured

İngiltere’de Kriptoya Artan İlgiye Rağmen Ticareti Zorlaştırılıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

İngiliz bankaları, güvenlik ve dolandırıcılığa karşı müşterilerini korumak adına kripto paraların alınıp satılmasını zorlaştırmaya devam ediyor. İngiliz The Times gazetesi, TSB’nin müşterilerinin banka tarafından yönetilen fonları ile kripto para alınmasını yasaklamaya hazırlandığını yazdı. Kaynaklar, TSB’nin ülkede faaliyet gösteren kripto borsalarıyla ilgili “aşırı yüksek” bir dolandırıcılık oranından endişe duyduğu söylüyorlar.

TSB, Güvenlik Gerekçesiyle Kripto Borsaları ile Bağlarını Kesiyor

The Times’ın iddiasına göre, TSB, kripto para borsaları Kraken ve Binance aracılığıyla yapılacak işlemlere bankasını tamamen kapatmayı düşünüyor. Bu sayede müşterilerinin uğrayacağı zararı en aza indirmeyi hedefliyor. Bu platformların düşük güvenlik standartları, özellikle e-cüzdan kurulumu olmak üzere dolandırıcıların işlerini kolaylaştırıyor.

Raporlara göre TSB, 15 Mart ile 15 Nisan arasında Binance kullanıcıları tarafından en az 849 dolandırıcılık şikayeti aldı. Banka, Binance ile tüm iletişim girişimlerinin başarısız olduğunu iddia ediyor. Ancak Binance, bankanın güvenlik ekibinden hiç mesaj almadığını söylüyor.

Bu yasaklama haberine Binance tarafından da bir demeç geldi. Doğrudan TSB’yi hedef almadan borsanın müşterilerinin güvenliği için çalışma taahhüdünü yineleyen borsanın sözcüsü, konuya öncelik vermenin şirket politikası olduğunu garanti etti:

“Binance, kullanıcıları dolandırıcılıklardan koruma sorumluluğu konusunda çok ciddi. Bu iddialardan haberdar olduğumuzda hemen harekete geçeriz ve kanun uygulayıcı kurumlarla çalışma konusunda mükemmel bir sicilimiz olur.”

Diğer kripto para borsası Kraken ise bu yasaklama haberine doğrudan yorum yapan Kraken küresel uyum başkanı Steven Christie, TSB’nin iddialarını reddetti, ancak bu olası yeni elektronik dolandırıcılık salgını karşısında alacakları tutuma atıfta bulunmadı:

“Kraken’in dolandırıcılık olaylarıyla ilgili yardım çağrılarına yanıt vermediği iddiasını kategorik olarak reddediyoruz. Kraken, yalnızca 2020’de kolluk kuvvetlerinden gelen 1000’den fazla farklı talebe yanıt verdi. Kraken, kolluk kuvvetleriyle tam uyum içinde çalışır. ”

Yatırımcılar Birleşik Krallık’taki Dolandırıcıların İşlerini Kolaylaştırıyor

Kripto dolandırıcılık tüm dünyada olduğu gibi İngiltere’de de büyük sorun yaratıyor. Dolandırıcılık raporları, bir kişinin bir dolandırıcılığın kurbanı olması durumunda kaybedilen parayı iade ettiği bir dolandırıcılık koruma hizmeti sunduğu için banka için hassas bir konu haline geliyor. Banka ayrıca kripto ile ilgili dolandırıcılıklara karşı dikkatli olunmasını özellikle istiyor.

Şimdiye kadar, TSB bankası Kraken ve Binance’e karşı duruşuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı, ancak Birleşik Krallık düzenleyicilerinin kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri denetlemeye olan ilgisi artıyor.

Son zamanlarda, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından yapılan bir anket, kripto para birimi yatırımcılarının sayısının ve perakendecilerin ortalama kripto para birimi varlıklarının değerinin geçen yıla göre arttığını ortaya koydu.

Bununla birlikte, FCA, kripto para birimleri hakkında zayıf bir anlayışa sahip kişilerin sayısının, onlara yatırım yapmalarına rağmen arttığını da tespit etti.

Bu, dolandırıcıların ve suçluların önceki yıllara göre daha az bilgili olan daha geniş bir potansiyel mağdur havuzundan yararlanmaları için bir üreme alanı sağladığından, kolluk kuvvetleri ve suç önleme kurumları için endişe verici bir gelişmedir.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!