featured

Ethereum çakıldığı önceki ayı döngüsünü tekrarlayacak mı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
GBex

Ethereum’un kripto parası Ether, ETH’nin kilit destek bölgesinden sekmesiyle dip yapma sinyalleri veriyor.

Ethereum’un kripto parası Ether (ETH), ETH’nin kilit destek bölgesinden sekmesiyle dip yapma sinyalleri veriyor. ETH fiyatının özellikle de 1.196 dolar civarındaki 200 haftalık basit hareketli ortalamasına (SMA) tutunması önem taşıyor.

Bağımsız piyasa analisti “Bluntz,” söz konusu seviyenin Ether için güçlü bir destek işlevi göreceğini ve birikimlerin artırılmasının olası bir seviye olduğunu düşünüyor.

“BTC, 2014’e uzanan 200 haftalık SMA’da 4 kez dip yaptı. Güçlü bir seviye olduğunu muhtemelen varsayabiliriz. Tabii ki bu seviyenin altına iğne atılabilir, ama haftanın altı günü daha var.”

Yedi ay önce 4.950 dolara ulaşarak rekor kıran ETH/USD, mevcut durumda bu seviyenin neredeyse yüzde 75 altından işlem görüyor.

Piyasadaki son düzeltme, Ether’i “fazla satış yaşamış” bir varlık haline dönüştürü. Kripto paranın 30 puan altına gerileyen göreceli güç endeksi (RSI) de alım sinyali veriyor.

Ether en son Kasım 2018’de, yani 12 aylık ayı piyasasının son bulduğu dönemde fazla satış sinyali vermişti.

Ne var ki, mevcut durumda piyasaya hakim olan olumsuz makro faktörler nedeniyle aynı şey 2022’de gerçekleşmeyebilir.

Göstergeler yeterince güçlü değil

Ether’in yüzde 75’e yakın değer kaybının temelinde, Fed’in eylül sonuna kadar faiz oranını 175 baz puan artırmış olma ihtimali yatıyor.

Kredi giderinin artması, riskli varlıklar için kötü haber anlamına geliyor. Bu durum, güçlü bir destek bulan Ether’i de zor duruma sokabilir.

Ether fiyat hedefleri

ETH fiyatı, ara destek olarak 0,786 Fibonacci seviyesini (1.057 dolar) test ediyor.

2018’deki gibi yüzde 94’lük fiyat düşüşü, ETH’yi 0,236 Fib seviyesi olan 375 dolara geriletebilir.

Tam aksine 200 haftalık SMA’da dip yapılması, Ether’in 2 bin dolara kadar önemli bir dirençle karşılaşmayacağı anlamına geliyor. Yukarı yönde bir sonraki hedef ie 3.500 dolarda bulunuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!