featured

ETH, BNB, XRP Fiyat Analizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Kripto para piyasasının en büyük üç altcoin fiyatı mercek altında. ETH, BNB ve XRP için teknik analiz ve fiyat tahmini.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 5 Temmuz sabahı 20.000 doları aştıktan sonra yeniden 19.500 doların altında işlem görmeye başladı. Güncel verilerin işaret ettiği üzere en büyük kripto para birimine ilgi gösteren kurumsal yatırımcıların büyük kısmı kısa pozisyon almış durumda.

Analizlerde, fiyat çöküşü sürecinde kısa vadeli kripto işlemi yapanların piyasadan çekildiği, sadece güçlü ellerin ve uzun vadeli düşünenlerin devam ettiği sonucu elde ediliyor.

Öte yandan kripto para yatırımcıları, temmuz ayında yaşanacak üç büyük gelişmeye gözlerini dikmiş durumda. Sadece Bitcoin değil, altcoin piyasası da bu gelişmelerden nasibini alacak.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, piyasanın geneli hakkında fikir oluşturabilecek üç altcoin‘in fiyat grafiği analistlerin radarına girdi. İlkBitcoin Piyasalar ve TradingView verileri üzerinden fiyat değerlendirmesi yapan Ünlü kripto para analisti Rakesh Upadhyay, piyasa değeri bakımından en büyük üç altcoin için tahminlerde bulundu.

Ethereum teknik analiz

Ether (ETH) fiyatı, 30 Haziran tarihi itibarıyla 1.000 dolardaki psikolojik seviyenin altına düştü, ancak ayılar düşüşü sürdüremedi. Bu durum, boğaların fiyat düşüşlerinde alımları sıklaştırdığını işaret ediyor.

Boğalar şimdi fiyatı 1.191 dolar seviyesinde hesaplanan 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerine çıkarmaya ve üstünlük kurmaya çalışacak. Eğer başarabilirlerse, ETH/USDT paritesi 1.280 dolar ve ardından güçlü bir direnç görevi üstlenecek olan 1.518 dolar seviyesindeki 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) kadar yükselebilir. Akabinde boğaların, yeni bir yükseliş hareketi başladığının sinyalini vermek için fiyatı 1.700 doların üzerine çıkarmaları gerekecek.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’ya çıkar ve yine düşerse, hissiyatın negatif olduğunu ve ayıların rallilerde satışları sıklaştırdığını gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 998 doların altına çekmeye çalışacak ve ardından 881 dolar seviyesindeki kritik desteğe meydan okuyacak.

Binance Coin fiyat analizi

29 Haziran tarihinden bu yana 211 dolar seviyesindeki desteği başarıyla savunan boğalar, Binance Coin’i (BNB) 231 dolar seviyesindeki 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu durum düşük seviyelerde güçlü alımların gerçekleştiğini gösteriyor.

Başarılı olurlarsa, BNB/USDT paritesinin 183 dolarda dibe vurmuş olabileceğini düşündürecek. Alıcılar daha sonra pariteyi 266 dolar seviyesindeki 50 günlük SMA’ya ulaştırmaya çalışacaklar. Bu direncin üzerinde yaşanacak kırılım ve günlük kapanış, trendde olası bir değişime işaret edebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığı anlaşılacak. Akabinde ayılar fiyatı tekrar 211 doların altına düşürerek üstünlük elde etmeye çalışacak.

Ripple teknik analiz

Ripple (XRP) fiyatı, boğa ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret eden simetrik üçgen modeli meydana getirdi. Bu modelin ardından hangi yönde devam edileceğini tahmin etmek zordur, ancak genellikle üçgen formasyonu devam modeli görevi görür.

Fiyat, üçgen modelinin destek çizgisinden geri döndü ve boğalar, XRP/USDT paritesini 0,34 dolar seviyesindeki 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa parite üçgenin direnç çizgisine kadar yükselebilir.

Bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek kırılım ve günlük kapanış, yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Parite daha sonra 0,48 dolara yükselebilir.

Diğer bir olasılık da, fiyatın 20 günlük EMA’dan keskin şekilde düşerek üçgenin destek çizgisinin altına gerilemesidir. Böyle bir hareket, pariteyi 0,28 dolardaki kritik desteğe çekebilir. Bu seviyenin de kırılması halinde bir sonraki durak 0,23 dolar olabilir.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!