featured
bitcoin btc faktör izlenmesi

Önde Gelen 5 Altcoin Fiyatı Mercek Altında

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Harekete geçmek için an kollayan 5 altcoin için teknik analiz ve fiyat değerlendirmesi.

Bitcoin (BTC) fiyatı 60.000 dolar direncini aşmak için uğraşırken birçok altcoin fiyatı ivmeli artış yakalamış durumda. Toplam kripto para piyasası değeri ise 5 Nisan itibarıyla 2 trilyon doları aşarak önemli bir rekora imza attı.

Bu gelişmeler yaşanırken önde gelen kripto para birimlerinden birkaçıysa kırılım gerçekleştirmek için an kolluyor. Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay, kısa vadeli fiyat hareketleri merak edilen 5 önemli altcoin için teknik analiz paylaştı.

DOT/USDT – Polkadot teknik analiz

Pokadot (DOT) fiyatı, 3 Nisan tarihinde gözlenen mum çubuğundaki uzun fitilden anlaşıldığı üzere ayıların boğaları tuzağa düşürmek için satış baskısı oluşturdukları bir sürece şahit oldu. Ardındansa alımlar yeniden başladı ve genel direnç kırıldı. 6 Nisan itibarıysa küçük bir görüleme gözlendi.

DOT/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

42,28 dolar seviyesinin yakınlarında devam eden mücadelede şu an boğalar önde duruyor. Alıcılar fiyatın 53,50 dolara kadar çıkabileceği trendin bir sonraki ayağını başlatmak hedefinde. Bunun için de genel direncin desteğe dönüşmesi güven verecektir.

Yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (38,07 dolar) ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki göreceli güç endeksi (RSI) yukarı yönlü hareketin mümkün olduğunu gösteriyor.

Öte yandan ayılar fiyatı 40 doların altına çekebilirse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecek. Ardından DOT/USDT paritesi her iki hareketli ortalamanın (MA) altına düşebilir. 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (35,70 dolar) altına doğru gelecek kırılma 26,50 dolara doğru derin bir düzeltme başlatabilir.

ADA/USDT – Cardano fiyat analizi

Cardano (ADA) fiyatı birkaç gündür 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (1,17 dolar) yakınlarında işlem görüyor. Boğaların 2 ve 3 Nisan itibarıyla yukarı hareket başlatma girişimleri, uzun sayılabilecek fitillerden anlaşıldığı üzere ayılar tarafından engellendi.

ADA/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat oynaklığının böylesine azaldığı süreçlerin ardından genellikle keskin bir hareket gelse de kırılmanın yönünü tahmin etmek zordur. Bu nedenle, herhangi bir işlem başlatmadan önce kırılımın hangi yönde olacağını beklemek daha iyidir.

Boğalar fiyatı 1,30 doların üzerine çıkarabilir ve bir süre burada ilerlemesini sağlarsa ADA/USDT paritesi 1,48 dolarlık güçlü dirence kafa tutabilir. Yakın zaman önce iki defa test edilen bu direnç üçüncü kez denendiğinde kırılma ihtimali yükselebilir. Bir sonraki hedef ise 2 dolar olacak.

Öte yandan bu konsolidasyon aşağı yönde çözülürse, ayılar fiyatı 1,03 doların altına çekmeye çalışacaktır. Akabinde 0,80 dolara ve hatta 0,70 dolara kadar derin bir düzeltme başlayabilir.

UNI/USDT – Uniswap teknik analiz

Uniswap (UNI) fiyatı 2 Nisan tarihinde 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (29,68 dolar) üzerine çıktı, ancak ayılar fiyatın yükselmesine izin vermedi. 6 Nisan itibarıyla parite, 31,19 doların üzerine çıkarak olumlu sinyal verdi.

UNI/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğaların son dört gündür 20-EMA’yı başarılı biçimde savundu. Boğalar fiyatı 32,50 doların üzerine çıkarabilirse UNI/USDT paritesi 35,20 ila 36,80 dolar arasındaki direnç bölgesine yükselebilir.

Yataya yakın hareket eden 20-EMA ve 56,74 seviyesinde gözlenen göreceli güç endeksi (RSI), boğaların lehine gibi görünse de talep eksikliği söz konusu. Bu durum, pariteyi birkaç gün daha menzile hareket etmeye zorlayabilir. Bir sonraki trend hareketi yukarı yönlü olursa 36,80 dolar; aşağı yönlü gerçekleşirse 25,52 dolar yeni hedef olacaktır.

LTC/USDT – Litecoin fiyat analizi

Litecoin (LTC) fiyatı ilk olarak 3 Nisan tarihinde simetrik üçgen modelinin direnç çizgisini kırmış, boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremeyince satış gelmişti. Altcoin hızla yönünü değiştirdi net biçimde üçgenin dışına çıktı.

LTC/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyatın hareketli ortalamaların (MA) altına düşmesine izin vermeyen boğalar piyasada pozitif hava oluşturdu. Bu durum, boğaların düşüşler esnasında birikim yaptığını gösteriyor. Şimdi boğaların amacı pariteyi üçgenin üzerinde tutmaya devam etmek.

Başarılı olurlarsa LTC/USDT paritesi önce 240 ve ardından 246,96 dolara kadar yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde ise yeni hedef 307,42 dolar olacaktır.

Tersine, fiyat bir kez daha direnç çizgisinin altına düşerse, hareketli ortalamaların altına doğru gerileme yaşanabilir. Böyle bir durumda parite, üçgenin destek çizgisine kadar inebilir.

LINK/USDT – Chainlink teknik analiz

Chainlink (LINK) fiyatı 2 Nisan’da 32 dolarlık direnci kırmış ardından geri dönmüştü. Ayılar bu direnci savunmaya çalışsa da alımlarını artıran boğalar 5 Nisan itibarıyla kırdığı direnci, 6 Nisan tarihinde biraz daha gerisinde bıraktı.

LINK/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, 4 Nisan itibarıyla 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (29,61 dolar) seviyesinden gelen güçlü toparlanma, boğaların düşüşleri fırsata çevirdiğini gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı 33,17 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Bunu başarabilirlerse, LINK/USDT paritesi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 36,93 doları yeniden test edebilir. Bu seviye de aşılırsa ralli 40 dolara kadar devam edebilir.

Aksine, fiyat direnç bölgesinden aşağı iner ve hareketli ortalamaların da altına gerilerse, menzile bağlı hareket birkaç gün daha devam edebilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!