NFT
featured
dogecoin google aramaları

Dogecoin’e gösterilen ilgide düşüş gözlendi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google’da yapılan Dogecoin aramaları ve sosyal medya gönderileri, mayıs ayından beri ciddi düşüş gösterdi.

Dünyanın en zengin iş adamlarından Elon Musk’ın sosyal medya üzerindeki desteği ve Reddit yatırımcılarının koordine çalışması sayesinde çıkış yakalayan DOGE, bu yılın başından pik fiyatın görüldüğü mayıs başına kadar yüzde 15 bin değer kazandı.

Dogecoin’in fiyatıyla birlikte, popülerliği de artış gösterdi. İnternet kullanıcıları, sektörün içindekilerin dahi çoktan ölmüş varsaydığı ve sekiz yıldır hiç duymadıkları Dogecoin’den haberdar oldu. Kripto piyasasında tamamen şaka amaçlı piyasaya sürülmüş Dogecoin’den hiç bahsedilmiyordu.

Ne var ki Google Trendler verileri, mayıs başında yapılan “Dogecoin” aramalarının “Bitcoin” aramalarına denk gelecek kadar yükseldiğini ortaya koyuyor. Bitcoin aramaları, ocak ayında Dogecoin aramalarını yüzde 8 bin oranında geçiyordu.

Bitinfocharts verileri, Dogecoin ile ilgili tweet sayısının da ocak sonunda, Reddit kullanıcılarının kripto piyasasının GameStop’u olarak Dogecoin’i seçmesinin ardından en büyük artışı yaşadığını gösteriyor.

Bahsi geçen günde Doge fiyatı yüzde 300 artış gösterdi ve Bitcoin ile ilgili yalnızca 196 bin tweet gönderilirken, Dogecoin’den bahseden 944 bin tweet kaydedildi.

Ne var ki Dogecoin’in popülerliği, fiyatının yüzde 60 düşmesiyle birlikte azalmaya başladı. Mayıs başında pik yapan Google aramaları da yüzde 90 düşüş gösterdi.

Zincir üstünde gerçekleştirilen işlem sayısında da düşüş gözleniyor. Dogecoin blockchain’inden 5 Mayıs’ta 82 milyar doların üzerinde işlem yapılırken, bu sayı 14 Haziran itibarıyla 4,4 milyar dolara geriledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!