NFT
featured
ethereum bitcoin vs

Coinbase’de Ethereum Hacim Olarak Bitcoin’i Geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase, 2021’in ikinci çeyreğinde 2,23 milyar dolar gelir elde etti. Platformun Ether işlem hacmi ise tarihte ilk kez Bitcoin’in işlem hacmini geride bıraktı.

Coinbase, salı günü ikinci çeyreklik raporunu yayınladı. Kripto para borsasının geliri, analistlerin tahminini dahi geride bıraktı. Refinitiv, Coinbase’in ikinci çeyrekte 1,78 milyar dolar, yani hisse senedi başına 2,33 dolar gelir elde edeceğini düşünüyordu. Ne var ki Coinbase, söz konusu çeyrekte hisse senedi başına 3,45 dolar gelir elde etti.

Borsanın ikinci çeyrek için net kârı 1,6 milyar dolar oldu ve 32 milyon doların görüldüğü 2020’nin ikinci çeyreğine kıyasla yüzde 4.900’lük devasa bir artış gösterdi.

Coinbase’in dokuz yıllık tarihinde ilk kez Ether’in işlem hacmi, BTC’nin işlem hacmini geride bıraktı. Ether’in işlem hacmi, platformun toplam işlem hacminin yüzde 26’sını, Bitcoin’in işlem hacmi ise yüzde 24’ünü temsil ediyor. Söz konusu oranlar, yılın ilk çeyreğinde Bitcoin için yüzde 39, ETH için ise yüzde 23 olarak ölçülmüştü.

Coinbase, çeyreklik raporunda BTC işlem hacmindeki gerilemenin Bitcoin’in işlem hacmindeki genel anlamda azalmayla ilişkili olabileceğini belirtti.

Şirket, Ether işlem hacmindeki artışın ardında ise merkeziyetsiz finans ve NFT ekosisteminin büyümesi, ayrıca staking’in başlatılması nedeniyle talebin artması olduğunu düşünüyor.

Coinbase’in toplam işlem hacmi, yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 38 artış gösterdi ve 462 milyar dolara ulaştı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!