featured

Chipotle’ın Merge kampanyası erken sonlandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li fast-food zinciri Chipotle’ın Ethereum Merge yükseltmesinden ilham alarak gerçekleştirdiği ‘Proof of Steak’ kampanyası, müşterilerin totalde 20 bin dolarlık ürün almasının ardından 29 Eylül Perşembe gecesi erkenden sonlandı.

Kampanyanın, 4 Ekim Salı gününe kadar devam etmesi bekleniyordu.

Kripto tarihinin en önemli teknolojik güncellemesi olarak kabul edilen Ethereum Merge yükseltmesi, 15 Eylül tarihinde başarıyla gerçekleşti. Bu gelişmeyle birlikte; Ethereum ağı, resmi olarak ‘iş kanıtı (Proof-of-Work)’ modelinden çok daha az enerji tüketimine neden olan ve çok daha verimli olduğu düşünülen ‘hisse kanıtı (Proof-of-Stake)’ modeline geçiş yaptı.

Yapılan yükseltmenin, Ethereum ağındaki enerji tüketimini yüzde 99,95 oranında azaltması bekleniyordu. Yaşanan gelişmeye ithafen dünyaca ünlü ABD’li fast-food zinciri Chipotle ise Merge’ü kutlamak için ‘Proof of Steak’ isimli bir kampanya başlatmıştı.  

Söz konusu kampanya kapsamında Chipotle’ın, Ethereum ile alınan yemeklerde müşterilere yüzde 99,95 oranında indirim yapacağı ifade edilmişti. İndirim, yemek siparişlerinde 20 dolara kadar kullanılabiliyordu.

Fakat kampanya, müşterilerin hızla 20 bin dolarlık ürün alarak hedef limite ulaşmasının ardından 29 Eylül Perşembe gecesi erkenden sonlandı. Normal şartlarda kampanyanın, 4 Ekim Salı gününe kadar devam etmesi planlanmıştı.

Chipotle, kampanya için Flexa ile iş birliği

Öte yandan; Chipotle, söz konusu kampanya için dijital ödeme hizmetleri şirketi Flexa ile iş birliği yaptı. Flexa destekli SPEDN uygulaması, kullanıcıların ödeme yapmak için dijital hediye kartları oluşturmasına olanak tanıdı. Satış sırasında, Chipotle çalışanları oluşturulan QR kod formundaki hediye kartlarını tarattı.  

Meksika yemekleri satan ünlü fast-food zinciri, bu yılın haziran ayında kripto paralarla ödeme kabul etmeye başladığını duyurmuştu.  

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 20 Nisan 2023, 12:38

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

    Cevapla
  2. I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

    Cevapla
Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!