featured

Ethereum güncellemesi için geri sayım başladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Ropsten testnet 8 Haziran’da birleşiyor! Ropsten’i birleştirmek, Ethereum için büyük bir test adımı olacak.”

Ethereum ekosistemi, 8 Haziran’da gerçekleştirilecek Ropsten testnet Merge seti ile “dev bir adım” atacak.

Github üzerindeki Merge testnet sayfasına göre Ethereum DevOps mühendisi Parathi Jayanathi, pazartesi günü Ropsten testnet Merge konfigürasyon kodu için bir talep gönderdi ve uygulamanın kullanıma hazır olduğunu belirtti.

Ropsten, 2017 yılında Ethereum Vakfı tarafından oluşturulan ve şu anda Geth geliştirici ekibi tarafından sürdürülen birkaç testnet’ten biri.

Bu özel testnet, benzer ağ yapısı kullandığı için Ethereum mainnet’in en iyi kopyası olarak görülüyor. Haliyle geliştiriciler, gerçek mainnet’te güncelleme yapmadan önce gerçekçi dağıtım testleri düzenleyebilecek.

Ropsten testnet, 30 Mayıs itibarıyla yeni Hisse İspatı (PoS) konsensüs katmanının testnet’i ile birleştirilmiş İş İspatı (PoW) ağının bir örneğini teşkil edecek. Beacon Chain nihayet bir PoS ağı haline gelecek.

Topluluk geliştiricileri, çevrim içi olarak testnet haberleriyle ilgili düzenli açıklama yapıyor. Prysmatic Labs’de Ethereum çekirdek geliştiricisi olan Preston Van Loon şunları söyledi:

Ropsten testnet 8 Haziran’da birleşiyor! Ropsten’i birleştirmek, bu yıl Ethereum’un mainnet Merge için büyük test adımı olacak.

Twitter’da trent_vanepps ismiyle anılan bir başka çekirdek geliştirici, geçen hafta yaptığı açıklamada, Ropsten’in 8 Haziran’daki onay öncesi Sepolia ve Georli testnet’lerini deneme amaçlı Merge için ayarlanabileceğini söyledi.

Testnet zaman çizelgesi, Merge sürecinin “hazirandan birkaç ay sonra” hazır olmayacağını belirten Ethereum geliştiricisi Tim Beiko’nun yorumlarıyla aynı doğrultuda.

“Henüz kesin bir tarih yok, ancak kesinlikle Ethereum’daki PoW sürecinin son aşamasındayız” dedi.

İşlerin doğru yönde ilerlediğinin bir başka göstergesi de Ethereum Vakfı’nın bu hafta başlarında PoW mainnet’ini ve PoS konsensüs katmanı hata ödül programlarıyla tek programda ‘birleştirdiğini‘ açıklaması.

Genel olarak, Ethereum’daki hataların bildirilmesi için maksimum ödül şu anda 250.000 dolar, ancak bu miktar, mainnet için ayarlanan genel testnet’lerinde yapılan yükseltmeler gibi zamanla iki katına çıkarılabilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!