featured

Bitcoin Madencilik Zorluğu Zirveye Yaklaşıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek değerine yaklaşırken Bitcoin (BTC) fiyatının görünümü nasıl olacak?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 10 Kasım tarihinde 69.000 dolarla tüm zamanların en yüksek değerini elde ettikten sonra yüzde 30’a yakın değer kaybetti. Bir ayı aşkın süre azalan kanal modeli içinde hareket eden en büyük kripto para birimi, düşüş trendini bozmak istiyor.

23 Kasım tarihinde düşüş yönünde kesişen hareketli ortalamalar (MA) düşük bir ivmeyle de olsa gerilemeyi sürdürüyor. Buna karşın 4 Aralık’ta yaşanan satış baskısını savuşturmayı başaran boğalar, günün mum çubuğunda ortaya çıkan uzun kuyruktan anlaşılacağı üzere dipten satın alarak fiyatın daha da gerilemesini engelledi.

Son bir haftada boyunca defalarca test edilen 45.500 ila 46.500 arasındaki bölge an itibarıyla en güçlü destek olarak çalışıyor.

Boğaların birinci hedefi, 50.000 dolarlık psikolojik direnci kırmak ve günlük kapanış elde etmek olacak. Eğer başarılı olurlarsa, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) hesaplandığı 51.256 dolar değerini geçmek için ikinci hamle gelebilir.

Öte yandan ayılar, boğaları tuzağa düşürür ve bir kez daha 50.000 dolar reddedilirse, azalan kanalın destek seviyesine kadar gerileme görülebilir.

Bitcoin madencilik zorluğu zirveye yaklaşıyor

Zincir üstü veri izleme kaynağı Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre Bitcoin madenciliğinin zorluğu, tüm zamanların en yüksek değerinden sadece yüzde 3,5 oranında geride.

Tweet’te belirtilene göre, yaz aylarında Çin’de yaşanan madencilik yasakları üzerine hash oranının 50’den fazla gerilemesinden bu yana önemli ölçüde artış yaşandı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 14 Mayıs 2022, 20:32

    […] yeni tüm zamanların en yüksek ağ zorluğu seviyesi, hackerların hash oranının yüzde 50’sinden fazlasını temsil etmesin neredeyse imkansız […]

    Cevapla
Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!