featured

Bitcoin fiyatının geri çekilmesi kaçınılmaz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistler Bitcoin’in fiyatının son rallisi oldukça memnun görünsede, bunun sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda oldukça endişeli.

Kripto para yatırımcıları, Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve 20 Temmuz’da birkaç altcoin’in geleneksel piyasalardaki kazançlarının yanı sıra ralli yapmasının ardından bu haftaya hakim olan yukarı yönlü fiyat hareketinden oldukça memnun görünüyor.

İlk Bitcoin Market ve TradingView’den alınan verilere göre Bitcoin boğaları, 20 Temmuz’da fiyatı günlük en yüksek 24,281 seviyesine çıkardı ve bu durum, Crypto Twitter’da yükselişin devam edip etmeyeceği konusundaki soru işaretlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bir haftalık fiyat yükselişi her ne kadar yatırımcının duyarlılığını artırmaya yardımcı olsa da, bazı analistler ise piyasada hala dikkate alınması gereken bazı kırmızı noktalar olduğu için trader’ları olası riskler konusunda uyarıyor.

Kaçınılmaz bir geri çekilmeye hazırlanın – Bitcoin

Piyasanın mevcut durumunu gösteren aşağıdaki grafiği yayımlayan piyasa analisti Caleb Franzen’e göre Bitcoin’in 24 bin doların üzerine çıkması, önceki işlem aralığından 18 bin ile 22.500 dolar arasındaki bir kırılmayı resmi olarak doğruladı.

Franzen:

“Bir sonraki geri çekilmenin, mevcut ayı piyasasında büyük bir test olacağına inanıyorum. Alıcılar bir geri çekilmeye agresif bir şekilde müdahale edecek mi yoksa teslim olacak mı?”

BTC – Balina cüzdanları sessizliğini koruyor

Zincir üstü araştırma firması Jarvis Labs’e göre balina cüzdanlarının hareketsizliği, mevcut rallinin kendini sürdürebilme konusunda dikkatli olmak için iyi bir neden.

Yukarıdaki BTC sapma grafiğindeki kırmızı ve turuncu noktalar, zaman içinde farklı noktalarda büyük ve küçük balina cüzdanlarının satın alma faaliyetlerini temsil ediyor. Kırmızı renkle vurgulanmış kutuda da gösterildiği gibi Bitcoin düşüş eğilimi gösterdiği için balinaların faaliyetleri son birkaç aydır neredeyse yok gibi görünüyor.

Jarvis Labs’tan gelen veriler ise daha büyük kuruluşların henüz aktif satın almaya dönmediğini gösterdi ve aşağıdaki tablo da BTC balina varlıklarındaki değişimi gösteriyor.

Jarvis Labs:

“Bu renkli noktalardan oluşan desenin, yukarı ve sağa doğru hareket etmeye başladığını görmek istiyoruz. Bunu yakaladığımız takdirde, herhangi bir rallinin arkasında yatan ve rallinin önemli bir ivmeye sahip olabileceğine dair olumlu bir işaret elde edeceğiz.”

Jarvis Labs ayrıca, “28 bin doların üzeri için şimdiden heyecanlanmanın zor olduğunu,” belirterek, bunun yerine “Şimdilik 25 bin dolarlık alt seviye büyük olasılıkla ufukta görünüyor,” ifadelerini kullandı.

İlk Bitcoin Kripto Market: Bitcoin fiyatı haftalık yüzde 25 arttı

Düşüş eğilimi devam ediyor

Piyasa analisti ve swing trader’ı il Capo of Crypto, “Düşük zaman dilimi eğiliminin yükseliş yönünde, buna hiç şüphe yok,” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak Crypto’dan il Capo, son ralli hakkında, “yüksek zaman aralığı eğiliminin hala düşüş yönünde ve bunun da bir başka düşük yüksek” olduğu uyarısında bulunan aşağıdaki grafiği yayımladı.

il Capo of Crypto:

“Düşük zaman çerçevesi için düşüş seviyesi 22 bin doların altında bulunuyor. Ana hedef ise 15,8 ile 16,2 bin dolar arasında kalmaya devam ediyor.”

Genel kripto para piyasa değeri, yazının yazıldığı esnada 1,062 trilyon dolar iken Bitcoin’in hakimiyet oranı ise yüzde 42,7.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!