NFT
featured

BTC fiyatı haftalık 24 bin dolarlık fiyat seviyelerine ulaştı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) kripto piyasası, 20 Temmuz Wall Street açılışıyla birlikte Bitcoin 24 bin dolarlık fiyat seviyelerine ulaştı.

Bitcoin fiyat rallisi

İlk Bitcoin Piyasalar ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin kısa bir konsolidasyondan sonraki son dönüm noktasını da geçtiğini gösterdi.

Son 24 saat içinde yüzde 8 kazanç gösteren parite, düşen ABD doları ve yükselen borsaların da sayesinde haftalık kazanç seviyesinde yüzde 25’lere yaklaştı.

Bitcoin’in yükselişiyle birlikte haziran ayında kaybedilen önemli trend çizgileri geri kazanıldı ancak, mevcut haftalık mumun ötesine geçip geçilemeyeceği konusundaki belirsizlik devam ediyor.

“Bitcoin rallisi iyi görünüyor mu? Evet, ancak BTC’nin gurur duyacağı bir ralli olmayacak.” diyen Analist Venturefounder, cümlelerine şu sözlerle devam etti:

“BTC ve NASDAQ korelasyonu halen yüzde 91’de ve her ikisi de Fed politikalarına, faiz oranlarına, durgunluk endişesi tahminine ve ABD dolar endeksine (DXY) bakıyor. Her şey tamamen makro gelişmelere dayalı.”

ABD dolar endeksi (DXY), yine gün içinde herhangi bir toparlanma işareti gösteremedi ve yerel bir dip yaptıktan sonra yükselişe geçse de, 107 seviyelerinden sonra tekrar düşüşe geçti.

Bu arada popüler trader ve analist Josh Rager, Bitcoin’in gerçek anlamda yükselişe geçmesi için güvenli olarak gördüğü bölgenin 30 bin dolar seviyesi olduğunu belirtti.

Bitcoin 2023 yılı için 120 bin dolarlık fiyat tahmini

Analist TechDev, görmüş olduğu bir Bitcoin fiyat göstergesinden dolayı BTC/USD paritesinin 2024’teki yarılanmasından önce tüm zamanların en yüksek seviyesini göreceğini düşünüyor.

TechDev, varlığın belirli bir fiyattan ne kadar fazla alındığını veya ne kadar fazla satıldığını belirlemek için birkaç temel hesaplama kullanan Gerçek Güç Endeksi (TSI) metriğini işaret etti.

TechDev ayrıca Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana fiyat düşüşünün devam ettiğini ve bu nedenle tarihsel kalıpların kendilerini tekrar etme potansiyeli olduğunu savundu.

Bitcoin’in göreceli güç endeksinde (RSI) süregelen toparlanma hareketi ise stok akış modelinin yaratıcısı PlanB’nin de dikkatini çekti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!