featured
bitcoine olan bireysel kullanıcı ilgisi

Bireysel yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan Chase’in stratejistleri tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ana akım fintech şirketlerinden kaçan bireysel yatırımcılar Bitcoin’e akın ediyor.

Ana akım fintech şirketlerinden kaçan bireysel yatırımcılar, Bitcoin’e akın ediyor.

JPMorgan’ın verileri, bireysel yatırımcıların bu çeyrekte PayPal ve Square yoluyla 187 binden fazla Bitcoin satın aldığını ortaya koyuyor.

Bireysel yatırımcılar, kuruluşları bile geride bırakıyor. JPMorgan analistleri, kurumsal yatırımcıların aynı dönemde 173 bin BTC satın aldığını tahmin ediyor.

JPMorgan, araştırmada bireysel yatırım platformları ve Şikago Ticaret Borsası gibi kurumsal yatırım araçlarının fon akışlarını ve büyük fonların BTC satın alımlarıyla ilgili duyurularını analiz etti.

Oanda Corp, Kıdemli Piyasa Analisti Ed Moya, bireysel faaliyetteki artışı sosyal medya, NFT çılgınlığı ve teşvik ödemeleriyle ilişkilendirdi:

“Reddit temelli borsa çılgınlığının durulması ve dijital sanat gibi yeni akımların rekor kırmasıyla birlikte, 1.400 dolar değerinde teşvik çekini de almış olan bireysel yatırımcılar kontrolü ele alıyor.”

MJP Wealth Advisors Başkanı Brian Vendig, bireysel talebi kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesinin ardından ortaya çıkan kaçırma korkusunun artırdığını ileri sürdü.

Glassnode’un 15 Mart tarihli verilerine göre, bireysel yatırımcılar gerçekten de kontrolü ele geçirdii. Ağ üzerindeki oluşum sayısı fırlama yaşadı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!