featured
binance-listelenebilecek-token

Binance, üç yeni hisse senedi token’ı listeleyeceğini duyurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance üç yeni hisse senedi token’ı listeleyecek. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, üç yeni hisse senedi token’ı listeleyeceğini duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, geçtiğimiz haftalarda Tesla ve Coinbase hisselerinin performansını izleyen token’lar piyasaya sürmüştü. Borsa, şimdi ise önümüzdeki hafta üç yeni hisse senedi token’ı listeleyeceğini duyurdu.

Binance, 26 Nisan tarihli duyurusunda Microstrategy (MSTR), Apple (AAPL) ve Microsoft (MSFT) hisseleri için token pariteleri başlatacağını açıkladı.

Yatırımcılar, her biri bir hisse senedini temsil eden token’ların bölünmüş birimleriyle işlem yapabilecek ve alınıp satılabilir en küçük birim, bir token’ın yüzde biri olacak.

Binance, MSTR token’ı 26 Nisan’da, AAPL token’ı 28 Nisan’da, MSFT token’ı ise 30 Nisan’da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Borsa, hisse senedi token’larının performansını izledikleri hisse senetleri ile bire bir oranında destekleneceğini ve bu hisse senetlerinin Alman finansal hizmetler sağlayıcısı CM-Equity AG tarafından saklanacağını açıkladı. 

Yalnızca Binance’in stablecoin BUSD ile alınıp satılabilecek olan token’lara CM-Equity tarafından kısıtlanan Çin Anakarası, ABD ve Türkiye gibi ülkelerden erişim sağlanamayacak.

Binance, ilk hisse senedi token‘ı olan TSLA’yı 12 Nisan’da piyasaya sürmüştü. Borsa, COIN’i ise 15 Nisan’da listeledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!