featured

Uganda Bankası Fintech Firmaları İçin Sanal Alan Başlattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uganda’da devrim niteliğinde bir karar ile başlatılan yenilikçi çözüme bir firma onay aldı. Transfer Limited, bu sanal alan düzenlemesi kapsamında hızlı yanıt (QR) teknolojisini test etmeye başladı.

BOU, Fintech için Düzenleyici Sandbox’ı Başlattı

BOU, 15 Haziran’daki açıklamasında, artık daha fazla firmayı bu çerçevede finansal yeniliklerini geliştirmeye ve benzer şekilde test etmeye davet ettiğini söylüyor. Bu arada, BOU bildirisi, merkez bankasının neden sanal alanı başlatmayı seçtiğini de genişletiyor. Açıklama şöyle açıklıyor:

“Düzenleyici Korumalı Alan Çerçevesi, finansal hizmet inovasyonunu teşvik edecek, fintech firmaları için sermaye ve finansman çekecek ve yenilikçiler ve düzenleyiciler için ortak öğrenme fırsatları sağlayacaktır. Bunun genel olarak elektronik ödemeler, dijital finansal hizmetler ve finansal katılımı teşvik etmesi bekleniyor.”

Bu arada, 5 Mart 2021 Uganda hükümetinin yasal belgesine göre, BOU “başvuru sahibinin her önemli hissedarı, yöneticisi veya yöneticisi üzerinde uygun ve uygun bir test” yapacak. Ek olarak, merkez bankası “bir başvuru sahibinin bir sanal alan işletmek için kriterleri ve minimum gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını” da belirleyecektir.

Yasal belgeye göre, BOU’nun dikkate alacağı bazı belirleyici faktörler, yeniliğin gerçek olup olmadığını veya sanal alanın tüketici faydaları ve güvencelerine sahip olup olmadığını içerir. Merkez bankası, sanal alanın teste hazır olup olmadığını ve çıkış planının uygunluğunu da dikkate alacaktır.

Bu arada yasal belge, düzenleyici sanal alan çerçevesine dahil olmak isteyen fintech start-up’larının yaklaşık 290 dolar (bir milyon Uganda şilini) başvuru ücreti ödemesi gerektiğini söylüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!