featured

Afrikalı Fintech Start-up Chipper Cash, Finansman Turunu Tamamladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaptığı 100 milyon dolarlık finansman turunu başarı ile tamamlayan ve kapatan Chipper Cash’in en önemli girişim sermayesi SVB Capital firmasından geldi. Amerikalı Silicon Valley Bank olarak bilinen bu şirket yüklü miktarda sermaye yatırımı yaptı.

Finansmanlar Arasında Bilindik İsimler Var

Chipper Cash tarafından başlatılan bu önemli turda katılımcılar arasında bilindik isimler de yok değil. Önemli katılımcılar arasında Deciens Capital, Ribbit Capital ve Jeff Bezos destekli Bezos Expedition yer alıyor. Bu C Serisi finansman turunun tamamlanmasının ardından, Chipper Cash şimdi sadece bir yılda toplam 143.8 milyon dolar topladı. Sonuç olarak, bazı gözlemciler şimdi Chipper Cash’in değerinin bir ila iki milyar dolar arasında olduğunu tahmin ediyor.

Özellikle, bu sermaye artırımı ile Chipper Cash, önde gelen risk sermayesi firmalarının ilgisini çeken en son Afrika fintech firması haline geldi. Büyük VC firmalarından benzer şekilde destek alan diğer Afrika fintech girişimleri arasında Flutterwave, Tymebank ve O Pay yer alıyor.

Kripto Hizmetleri ve CBN Yasağı

Chipper Cash’in kısa sürede önemli bir sermaye artışı, müşterilerine sunduğu ürün yelpazesini genişletme politikası sonrasında geldi. Bir rapora göre, fintech firması artık diğer ticari ödeme çözümlerinin yanı sıra kripto para birimi alım satım seçenekleri de sunuyor. Raporda ayrıca, fintech CEO’su Ham Serunjogi’nin Chipper Cash’i yeni hizmetler eklemesine neden olan bazı faktörleri açıkladığı aktarılıyor. Dedi ki:

“Ürün büyütme ve ürün ekleme yaklaşımımız, kullanıcılarımızın değerli buldukları şeylere dayanmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi kripto, Afrika’da ve birçok gelişmekte olan pazarda yaygın olarak benimsenen bir teknolojidir. Bu yüzden onlara kriptoya erişme ve istedikleri zaman kripto satın alma, tutma ve satma gücü vermek istiyoruz.”

Bununla birlikte CEO, Chipper Cash’in şu anda Nijerya’daki müşterilerine kripto ile ilgili hizmetler sunmadığını açıklıyor. Fintech firmasının kripto para birimiyle ilgili hizmetlerini Nijeryalılara genişletememesinin tek nedeni olarak Nijerya Merkez Bankası’nın (CBN) kripto karşıtı direktifini gösteriyor.

Bu arada Serunjogi, şirketinin hala “Nijerya’da tekrar serbestçe sunulmasına izin veren herhangi bir gelişmeyi dört gözle beklediğini” söyledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!