featured
türkiye kripto para kullanımı

Türkiye’de kripto paraya olan ilgi hiç olmadığı kadar arttı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google Trends üzerinden elde edilen verilerle, Türkiye’de yapılan “kripto para” araması en üst seviyeye çıktı.

Elde edilen veriler ile birlikte Türkiye’de yaşayan türk kullanıcılar google arama motorlarında tüm zamanların en çok aramasını “kripto para” ile yapmış oldu.

Bitcoin başta olmak üzere neredetse tüm kripto para birimlerine ilgi gösteren Türkiye’deki türk kullanıcıları 2021 yılıyla birlikte ilgi hiç olmadığı kadar artmış oldu.

Google üzerinde son 5 yılda Türkiye’den yapılan “kripto para” aramaları. Kaynak: Google Trends

Yayınlanan son 5 yıla ait veriler incelendiğinde, Türkiye’de en çok bitcoin, kripto para, kripto para piyasası gibi temel terimler arandığını görmekteyiz.

2018 başlarına doğru Bitcoin ile kripto para fiyatlarında yaşanan artışın yaşandığı süreçte ilginin arttığını görürken, bugün bu ilgi daha fazla olduğunu görüyoruz.

Veriler Şubat ayının ilk 15 günün verilerini temsil ederken Google üzerinden Türkiye’den yapılan “kripto para” aramaları şimdiden zirve noktasına gelmiş durumda.

Google üzerinde son 12 ayda Türkiye’den yapılan “kripto para” aramaları. Kaynak: Google Trends

Ayrıca Türkiye’den arama yapan kullanıcılar, son bir yıl içinde Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi para birimlerine özellikle ilgi gösterdiği görülmekte.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!