featured
türkiye kripto para kullanımı

Türkiye, en çok kripto para kullanılan ülke sıralamsında Avrupa birincisi, dünya dördüncüsü.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılan araştırmaya göre Türkiye, en çok kripto para kullanılan ülkeler sıralamasında Avrupa birincisi, dünya dördüncüsü oldu.

Türkiye, kripto para kullanımında adından söz ettirmeye devam ediyor. Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye, en çok kripto para kullanan Avrupa ülkesi.

20 Şubat tarihinde NTV tarafından paylaşılan haberde, dünyanın en büyük 74 ekonomisi içinde, nüfusa oranla en çok kripto para kullanan ülke vatandaşlarına dair bilgi verildi.

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan araştırmaya ait detayların paylaşıldığı haberde Türkiye’nin, nüfusa oranla en çok kripto para kullanan Avrupa ülkesi olduğu, dünyada ise dördüncü sırada yer aldığı ifade edildi.

Araştırmaya göre ilk sırada yüzde 33’lük oranla Nijerya geliyor. Vietnam yüzde 21 ile ikinci, Filipinler ise yüzde 20 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Türkiye’deki kripto para kullanım oranı yüzde 16 olarak açıklanırken bu oran, dünyada dördüncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer almasını sağlıyor.

TÜRKİYE Kripto Para Kullanımında 74 ÜLKEDE DÖRDÜNCÜ

Vietnam yüzde 21 ile 2’nci, Filipinler yüzde 20 ile 3’ncü sırada yer alırken Türkiye yüzde 16 ile dünyada 4’ncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer aldı.

AVRUPA Kripto Paralara İLGİ GÖSTERMİYOR

Orta Avrupa ve Britanya ülkelerinin pek fazla rağbet göstermediği kripto paralara Türkiye’den sonra en çok ilgi gösteren Avrupa ülkeleri yüzde 11 ile İsviçre ve Yunanistan oldu.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, kripto paralarla ilgili yeni bir düzenleme getirmeyi düşündüklerini söylemiş, son zamanlarda yüksek talep gören kripto paralar ile ilgili, “Kripto para bir para birimi değil.

Oldukça spekülatif bir varlık” demişti.

Yapılan çalışmada 74 ülke içerisinde en az kripto para kullanan ülkeler ise yüzde 4 ile Japonya ve Danimarka oldu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!