featured

Günlük Kripto Haber Analizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Gün geçtikçe Kripto Para sektöründe ve Kripto Haber sitelerinde hareketlilik bitmiyor. Son zamanda yaşanan Kripto Haber analizi sizlerle.

Bazı önemli başlıkları sizin için bir araya topladık. Geçirdiğimiz süre içerisinde önemli kripto para haber içerikleri sizlerle.

Ethereum Ağında İşlem Ücretleri Rekor Kırdı

Ethereum ağını kullanarak yapılan işlemlerin ücretleri 4 Şubat tarihinde tüm zamanların rekorunu Ethereum kırdı ve 20 doların üzerine çıktı. Ethereum ağına olan ilgiyi gösteren bu veriler, madencilerin yüksek fiyatlanan ETH sayesinde gelirlerini artırmasına sebep oldu. Fakat maliyetlerin bu derece yüksek olması Ethereum işlemlerinin gecikmesine neden oluyor.

112,5 Milyon XRP Borsalara Aktarıldı


Whale Alert’ten alınan verilere göre 10 saat içerisinde 112,5 milyon XRP cüzdanlardan kripto para borsalarına aktarıldı. Bazıları anonim olan cüzdanlardan birinin ise Jed McCaleb’e ait olduğu tespit edildi ve Ripple’ın eski ortağı Jed McCaleb 4 Şubat tarihinde borsalara 12 milyondan fazla XRP transfer etti.

İspanya Yıllık Vergi ve Kontrol Planına Kripto Paraları da Dâhil Etti

İspanyol Vergi Dairesi, kripto paralarda vergi kaçakçılığının önüne geçmek için yönergeler yayımladı. Yönergelere göre kripto para borsalarındaki dijital varlık sahipleri hakkında bilgi sahibi olmak ve doğru şekilde vergilendirmek isteniyor. Bu eylemin amacının ise kripto paralarla ilgili daha çok bilgi sahibi olmak ve mali suçları önlemek olduğu belirtildi.

Ripple SOC 2 Sertifikası Aldığını Duyurdu

XRP’nin üreticisi Ripple, finans kuruluşları için geliştirdiği RippleNET ürününün Sistem ve Organizasyon Denetimleri (SOC 2) sertifikası aldığını açıkladı. Böylelikle Ripple şirketi güvenlik ve gizlilik şartlarına uygun bir şirket olduğunu kanıtlamış oldu. Ripple bankalar ve diğer finans kuruluşlarından bu sayede daha çok müşteri kazanabileceğini açıkladı.

Kripto Para Piyasasının Değeri Rekor Kırdı

2021’de gelen rekorlara bir yenisi daha eklendi. Kripto para piyasasının değeri 4 Şubat sabahı 1,139 trilyon dolara yakın bir değerle tüm zamanların rekorunu kırdı. Piyasa değeri bakımından birincilik hâkimiyetini sürdüren Bitcoin ise 700 milyar dolar değerinde piyasa değerine sahip ve ardından 186 milyar dolar ile Ethereum geliyor.

SBI Group XRP İçin Lending Hizmeti Vermeye Başlıyor

SEC davası sonrasında Ripple’ı destekleyen açıklamalarıyla dikkat çeken Japonya’nın finans devi SBI Group, SBI VC Trade kullanıcılarına XRP aracılığıyla lending hizmeti sunacağını açıkladı. Böylelikle XRP kullanıcıları diğer müşterilere kredi vermek için kullanılacak olan XRP’leri şirkete yatırarak buradan faiz geliri elde edebilecekler.

PayPal Kripto Paralarla İlgili Hedeflerini Açıkladı

PayPal Amerika içerisinde kripto para hizmeti sunuyor olsa da bu hizmet şu an için Amerika ile sınırlı durumda. Fakat şirket 3 Şubat tarihinde yayımladığı raporda, dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren 29 milyon farklı işletme için de kripto para hizmeti sunmak istediklerini belirtti.

Merkeziyetsiz Finans Sektörüne İlgi Büyüyor

DeFi protokollerinde kilitlenen toplam varlık miktarı 32,50 milyar dolara ulaştı. CoinGecko verilerine göre DeFi sektörünün toplam piyasa değeri ise 60,82 milyar dolar. DeFi Pulse endeksi ise %15’e yakın artış gösteriyor. Artan talep ve Ethereum fiyatlarının yükselişi merkeziyetsiz finans ekosistemini giderek büyütüyor.

Bitcoin Opsiyon Sözleşmeleri İçin Son Gün

1 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon sözleşmeleri 5 Şubat tarihinde sona eriyor. 28.000 ile 43.000 dolar arasındaki toplam pozisyon miktarı hesaplandığında satış (put) opsiyonlar 290 milyon dolar ve alış (call) opsiyonları ise 300 milyon dolar tutarında.

Bankalar Visa ile Bitcoin Alıp Satabilecek

Dünya genelinde 70 milyon kullanıcıya sahip ödeme devi Visa, geleneksel bankalarda Bitcoin alım satımının yapılabilmesi için iş birlikleri ve yeni anlaşmalar yaptığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre Visa Kripto Pilot programı sayesinde müşteriler programa kolayca bağlanabilecek ve Bitcoin işlemlerini bankalar aracılığıyla

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!