NFT
featured

Tether için 1 milyon dolara kadar ödül vadedildi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tether rezervlerinin tam karşılığına ışık tutabileceklere 1 milyon dolara kadar ödül vadedildi. Tether için milyon dolarlık ödül avı!

Tether’ı destekleyen varlık karşılığı, Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky şirketin kripto varlıklar karşılığında yeni USDT oluşturduğunu iddia etmesinin ardından kafaları karıştırdı. Bu durum, Tether’ın kendi kural ve koşullarına ters düşüyor.

Adli mali araştırma şirketi Hindenburg Research, 20 Ekim tarihli gönderisinde “Tether’ın meşruluğu hakkında şüpheleri olduğunu ve Tether’ın rezervlerine dair önemli bilgiler sunanlara 1 milyon dolara kadar ödül vadettiklerini açıkladı. Şirket, bu durumun yatırımcıları “sistematik ölçüde” tehdit ettiğini düşünüyor.

“Tether, trilyon dolarlık kripto piyasasının kilit temellerinden biri. Ne var ki sürekli şeffaf ve kamuya açıklandığını iddia ettiği rezervleri şimdiye kadar opak oldu.”

Hindenburg Research, “Şirket, rezervlerinin önemli bir kısmını finansman bonosunda tuttuğunu iddia ediyor. Ne var ki şimdiye kadar karşı taraflara ilişkin hiçbir açıklama yapmadı,” diye ekledi.

Diğer yandan bazı yorumcular, 1 milyon doların 70 milyar dolar piyasa değerine sahip bir tokeni ifşa etmek için pek de fazla bir para olmadığını düşünüyor.

Tether, son zamanlarda düzenleyicilerin radarına takıldıktan sonra, birkaç kez rezervlerine ilişkin soruşturmaların konusu oldu. Tether, mayıs ayında rezervlerine dair açıklama yaptı ve büyük kısmının finansman bonolarında tutulduğunu, bunun yanı sıra az miktarda nakit ve mevduatı olduğunu belirtti.

Tether ve kardeş şirketi Bitfinex, 15 Ekim’de Emtia Vadeli İşlemler Alım Satım Komisyonu ile 42,5 milyon dolar ödemek üzere anlaşmaya vardı. Komisyon, Tether’ın 2016-2018 tarih aralığının üçte ikisinde yeterli nakit rezervi olmadığını iddia ediyordu.

Şirket ceza ödemeyi kabul etse de, Tether tokenlerin her zaman tamamen desteklenmediğine dair hiçbir bulgu olmadığını, yalnızca rezervin tamamının nakit olarak tutulmadığını belirterek iddiaları reddetti.

Celsius CEO’su Alex Mashinsky ise, 19 Ekim’de The Financial Times ile yaptığı röportaj sırasında Tether’ın bir kredi anlaşması kapsamında dijital varlık karşılığında USDT token bastığını iddia etti:

“Onlara Bitcoin ve Ethereum gibi yeterli, likit teminat verirseniz, bunun karşılığında Tether basacaklardır.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!