NFT
featured
Terraform Labs

Terraform Labs çalışanlarına yurt dışı çıkış yasağı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terraform Labs çalışanları, projenin kilit geliştiricilerinin ülke dışına çıkmasını yasaklayan savcılık kararı nedeniyle Güney Kore‘yi terk edemeyecek.

Kore merkezli haber ajansı JTBC, pazartesi günü yayınlanan haberinde Seul Güney Bölge Savcılığı’nın soruşturma ekibinin Terraform Labs’in kilit üyelerine yurt dışı çıkış yasağı getirdiğini aktardı. Böylece şirketin kilit yetkililerinin yurt dışına seyahat kaçarak soruşturmadan sıyrılması engellenmeye çalışıyor.

Habere göre, soruşturmada kilit bir figür olan Terraform Labs CEO’su Do Kwon ise şu anda Singapur’da ikamet ediyor. Bu nedenle soruşturmacılar, daha kapsamlı bir soruşturmaya başlamadan önce Kwon’un pasaportunu geçersiz kılmak gibi önlemler alabilir.

Terra geliştiricisi Daniel Hong, sosyal medyada yaptığı açıklamada hükümetin eski Terraform Labs çalışanlarına bile yurt dışı çıkış yasağı getirdiğini açıkladı.

Yasaktan dolayı büyük hayal kırıklığı yaşadığını aktaran Hong, çalışanların suçlu muamelesi gördüğünü ve bunun “kabul edilemez” olduğunu söyledi. Geliştirici, soruşturmacılar ile iş birliği yapmaya hazır olan çalışanların yasak nedeniyle fikir değiştirmiş dahi olabileceğini açıkladı.

Güney Koreli yetkililer, mayıs ayında Terra’nın çöküşünü soruşturma altına aldı. Birçok düzenleyiciden oluşan soruşturma ekibi, dolandırıcılık ve yasa dışı yatırım şemaları iddialarını araştıracak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!