featured

Güney Koreli yetkililer Terra çalışanlarını mahkemeye çağırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore hükümeti, Terra ağının ardındaki şirket Terraform Labs’i soruşturmaya devam ediyor.

Güney Kore hükümeti, Terra ağı ve ağın kripto paraları olan Luna Classic (LUNC) -eski adıyla Terra (LUNA)- ve TerraUSD’nin (UST) ardındaki şirket Terraform Labs’i soruşturmaya devam ediyor.

Güney Koresli yetkililer, yerel haber ajansı JTBC’nin haberine göre UST ve LUNC’nin çöküşüne dair yürütülen büyük çaplı soruşturma kapsamında tüm Terraform Labs çalışanlarını mahkemeye çağırdı.

Habere göre, soruşturmayı Seul Güney Bölge Savcılığı’nın mali suçlar ekibi ve güvenlik suçları ekibi ortak yürütüyor. Yetkililer kasıtlı fiyat manipülasyonu işaretleri ve tokenlerin gerekli listeleme prosedürlerinden geçip geçmediğini araştırıyor.

Soruşturmacılar, stablecoin UST’nin sabit bir teminat veya kâr modeline endeksli olmaması nedeniyle, Terra’nın en başta token mekanizmasının hatalı olduğunu iddia ediyor. Yetkililer, “Bir noktada çökmesinden başka yol yoktu, çünkü faiz ödemelerini ve değer dalgalanmalarını kaldıramaz,” diye belirtti.

Terra yatırımcıları, Terraform Labs CEO’su Do Kwon ve Kurucu Ortağı Shin Hyun-seun’a mayıs ortasında toplu dava açmış ve kullanıcı hesapları, pazarlama materyalleri ve UST ile ilişkili iletişim kayıtlarını talep etmişti. Yatırımcılar, UST’nin dolara endeksini kaybetmesi ve LUNC’nin yüzde 99 çakılmasının ardından iddiaya göre 44 milyon dolar kaybetti.

Terraform Labs, 28 Mayıs’ta Terra’nın yeni zinciri Terra 2.0’ı başlattı. Yeni zincir, çöken Terra ekosistemini yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!