featured

Terra kurucusu Do Kwon’dan yeni çözüm önerisi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra ekosisteminin çöküşü sonrası ortalık durulmaya başlarken, Güney Kore merkezli bir düğüm işletme şirketinin CEO’su, eski Terra zincirinin kalıcı olarak kapatılması gerektiğini düşünüyor.

Blockchain çözümleri şirketi DSRV’nin CEO’su Jiyun Kim, kendi adına yazdığı görüş yazısında Terra ekibinin nasıl hem Terra (LUNA) hem de TerraUSD (UST) fiyatı çakılırken blok üretimini durdurma fikrinden kaçındığını anlattı. Kim, şimdi ise Terra ekosisteminin doğrulayıcılarını hard fork teklifini reddederek yeni bir topluluk güdümlü blockchain yaratmaya davet etti.

DSRV, Terra ağında yüzde 9,36 zincir üstü oy hakkına sahip bir doğrulayıcı düğümü işletiyor. DSRV de ekosistemdeki herhangi bir yatırımcı kadar zarara uğradı: Düğümünün topladığı 14 milyar LUNA’nın değeri 8 Mayıs’ta 1 trilyon dolar civarıyken, bu miktar şimdi ise ancak 3 milyon dolar ediyor.

Terra Kurucusu Do Kwon, cuma günü zinciri yeniden yapılandırmayı ve LUNA arzını yeniden 1 milyara ayarlamayı teklif etti. Kwon ile tamamen fikir ayrılığında gibi görünen Kim, Terra zincirini yeniden kullanmanın “zincirin iç değerini tam anlamıyla sıfıra çekeceğini” ileri sürdü:

“Eski Terra zinciri kalıcı olarak ortadan kalkmalı. Topluluğun yönetimin de tamamen yeni bir zincir Lunatikleri kurtaracaktır.”

8 Mayıs’ta yoğun bir şekilde satılan UST piyasada paniğe yol açtı ve LUNA fiyatı, 73 dolardan nihayetinde cuma günü 0.000000999967 dolara kadar geriledi. Dolara endeksli olması gereken UST ise hala 0,16 dolarda seyrediyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!