featured

Solana Android Akıllı Telefonu Saga’yı Duyurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana ekibi, Web3 alanına cep telefonlarını getiriyor. Solana’nın duyurduğu Android cihaz Saga, projenin Web3 geliştiricileri için hazırladığı son yığın Solana Mobile Stack ile birlikte piyasaya sürülecek.

Yeni gelişmeyi farklı tepkiler ile karşılayan topluluk, projeyi Apple ve Ethereum ile kıyaslayarak Solana’nın hizmet kesintilerine dikkat çekmeye çalıştı.

Vinny Lingham bu kararı takdir ederek Web3’ün kendi “iPhone anını” yaşadığını söyledi ve Solana Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko’ya bunu mümkün kıldığı için tşeekkür etti. David Ticzon da karardan etkilendiğini belirtti ve Solana’dan “Web3’ün Apple’ı” diye bahsetti.

Topluluğun bazı üyeleri de bunu Solana’nın gelişimini Ethereum ağıyla kıyaslama fırsatı olarak gördü. Twitter kullanıcısı Thesolmane, Solana Web3 telefonu geliştirirken Ethereum’un “yıllardır inovasyon yapmadığını” ileri sürdü.

Bir diğer kullanıcı Nathanweb3, Solana’nın Ethereum için giderek büyüyen bir tahdit haline geldiğini söyledi. Kullanıcıya göre SOL geliştiricileri, kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda ETH’nin eksikliklerini tespit edebiliyorlar. Bu sorunları gideren Solana ekibi, günlük kullanıcıların deneyimini daha da basitleştiriyor:

Çoğu kişi gelişmeye olumlu tepki verse de, Solana’nın hizmet kesintisi sorununa dikkat çekmeden duramayanlar da oldu. Solana fiyatı, haziran başında yaşanan yılın beşinci hizmet kesintisi nedeniyle ciddi bir düşüş göstermişti. 

Twitter kullanıcısı Metamaxie, Solana’nın blockchain ağını güvenilir hale getirmek yerine neden telefon imalatçısı olmaya çalıştığını sorguladı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!