NFT
featured

SEC başkanı kripto getirileri konusunda uyardı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto şirketlerinin arz ettiği menkul kıymetlerde yatırımcı koruması çağrısını yineledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto şirketlerinin arz ettiği menkul kıymetlerde yatırımcı koruması çağrısını yineledi.

Salı günü bir konferansa sanal olarak katılım sağlayan Gensler, SEC’nin mevcut otoritesini kripto para projeleri ve borsalarına odaklanmak için kullanacağını söyledi ve insanları “gerçek olamayacak kadar iyi” yatırım getirileri konusunda uyardı. Gensler’e göre, kripto piyasasındaki mevcut tokenlerin çoğu SEC’nin yetki alanına giriyor ve menkul kıymetler ile aynı kamuyu aydınlatma yükümlülüklerine tâbi oluyor.

Gensler, “Kredi platformlarının küçük bankalar gibi faaliyet gösterdiklerini yine gördük. ‘Bize kriptolarınızı verin, biz de size büyük kâr sunacağız,’ diyolar [….] Günümüz piyasalarında nasıl biri yüzde 4,75 faiz sunar ve pek de bir aydınlatma yapmaz?” diye belirtti.

SEC başkanı şöyle ekledi:

“Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen gerçek olamayacak kadar iyidir.”

Kripto piyasasındaki güncel dalgalanmayla ilgili bir soruyu yanıtlayan Gensler, teknoloji kendisinde merak uyandırsa da, SEC’nin Bitcoin tabanlı bir borsa yatırım fonunu yakın gelecekte onaylayıp onaylşamayacağına ise değinmedi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!