featured

QMALL merkezi borsası sınırlarını genişletiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Merkezi Ukrayna’da bulunan ve uluslararası bir şirketler grubu tarafından oluşturulan QMALL, kendi merkezi borsasını piyasaya sürerek bu zorluğun üstesinden gelmeyi başardı.

Bir zamanlar alıcı ve satıcı arasında sadece aracı görevi gören merkezi borsalar, şimdilerde ise tüketici güvenliği, çeşitli varlıkların kullanılabilirliği ve metaverse’e erişim sağlamada bir dönüm noktası haline geldi.

Kripto para sahnesine çıktıklarından bu yana uzun bir yol kat eden ve artık dijital varlıkların alım satımı için en yaygın olarak kullanılan platform haline gelen Merkezi Borsa (CEX)’ler, 2010’daki başlangıçlarından bu yana önemli ölçüde gelişim ve değişim kaydetti. Borsa ekipleri şimdilerde blockchain teknolojilerine ve temel kripto para varlıklarına olan kurumsal ve kamusal güveni sağlayabilmek adına düzenleyici, denetleyici ve kullanıcı deneyimi uzmanlarıyla birlikte çalışıyor.

Her ne kadar güvenilir aracılar olarak ortaya çıkmış olsalar da, söz konusu platformların bundan çok daha fazlasını temsil ettikleri kanıtlandı. Borsalar, tüketici güvenliği ve tüketici koruması konularında sunmuş oldukları garantilerde değer sağlarlarken, aynı zamanda halka yönelik piyasaya sürülen yeni tokenlerde ise ilk aracı kapı rolünü üstleniyor. Şimdilerde de bu platformlardan bazıları, yeni uygulamalar başlatmak ve metaverse’e erişmek için temel düzeyde daha da genişletildi.

Merkezi Ukrayna’da bulunan ve uluslararası bir şirketler grubu tarafından oluşturulan QMALL, kendi merkezi borsasını piyasaya sürerek bu zorluğun üstesinden gelmeyi başardı. Ödeme sürecini geliştirme ve nakit muhasebesi konusunda kendini kanıtlamış olan QMALLexchange, şimdi bölgesel faaliyetlerini globale taşıyor.

Ekip, son gelişmeyi, platformun kolaylık sağlama, doğru pazarlama ve yerine getirme konusunda daha önce vermiş olduğu vaatlere sıkı bir şekilde bağlı kalma becerisine bağlıyor. Borsanın kurucuları Mykola Udianskyi ve Bohdan Prylepa, bugüne kadar ekibin bu stratejisini yürütmeye devam ediyor.

Asya borsaları ile olan güçlü rekabete rağmen lansmanından sadece üç ay sonra 150 binden fazla aktif yatırımcıya sahip QMALL, şu anda yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesi hedeflenen kendi metaverse’ini yaratıyor ve türünün ilk metaverse değişimi olarak yeni bir rota oluşturmayı planlıyor.

Globalleşmeye giden yol

Litvanya Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’ndan Sanal Döviz Alım Satım Operatörü ve Depozitolu Sanal Para Birimi Cüzdan Operatörü olarak lisanslarını alan QMALL, Litvanya’da UAB QMALL olarak kayıtlı durumda bulunuyor.

Bu lisanslarla birlikte QMALL, Avrupa bölgesine genişlemek için yeşil ışık yakıyor. Bu global büyümeye bağlı olarak QMALL, yakın zamanda yerel yasaların belirlemiş olduğu şeffaflık, veri güvenliği ve raporlama konusundaki yasalara bağlı kalırken, euro para birimini içeren pariteleri de platformuna ekleyecek. Bu faktörlerin tamamının borsaya olan genel güveni arttırdığı söyleniyor. Borsanın kurucuları, bu tarz bir güven sağlamanın Avrupa’daki kullanıcı kitlesinin borsaya gelmesini teşvik edeceğine, borsaya olan ilginin artacağına ve sonuç olarak borsanın proje aşamasındaki tokeni için büyük bir talebin oluşacağına inanıyor.

Ekip, gerekli lisanslamanın yanı sıra Avrupa’nın önde gelen teknoloji bölgesi ve Silikon Vadisi’nin Fransız eşdeğeri sayılan Sophia Antipolis ile ortaklık kurdu. Sophia Antipolis, şu anda 2.400 hektarlık bir alanda 2.500’den fazla şirketin bulunduğu, çok sayıda startup ve büyük global markalara ev sahipliği yapıyor.

Birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ağdan yararlanan şirket, dünyada tercih edilen bir kripto para borsası olma niyetiyle haziran ayında Ukraynalı kullanıcılar, sonbaharda da Avrupalı kullanıcılar için vereceği Visa kartlarıyla hizmetini geliştirmeye ve kripto para erişilebilirliğini iyileştirmeye devam etmeyi hedefliyor.

Avrupa’nın en büyük launchpad’i

Sadece altı aydır var olan QMALL, başlangıcından bu yana 150 bin kayıtlı aktif kullanıcıdan oluşan topluluğu, uygulamasının lansmanı ve token satışının üç başarılı turu ile kayda değer bir başarı elde etti. Token, yakın zaman içinde yüzde 3000 büyüdü ve CoinMarketCap’in en çok kazananları arasında değer artışı görmeye devam etti.

QMALL, şimdi Ukrayna ve Avrupa projeleri için en büyük Avrupa launchpad’ini piyasaya sürerek bu büyük oyuncuların saflarına katılıyor. Borsa, Avrupa Birliği’nin her ülkesinde temsilcilikler açmayı ve geniş bir kripto başlangıç destek merkezi ağı oluşturmayı planlıyor.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!