NFT
featured

Porter Finance, tahvil çıkarma platformunu kapattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Firma, tahvil platformunu değerlendirirken geleneksel finans kredilerinden daha iyi faiz oranlarına ve düzenleyici risklere değindi.

Ethereum (ETH) tabanlı DeFi protokolü Porter Finance, salı günü tahvil çıkarma platformunu kapattığını duyurdu. Porter Finance, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İleriye baktığımızda, Porter Finance aracılığıyla sunulanlar gibi sabit getirili DeFi ürünleri için önemli kredi talebi akışı olacağından emin değiliz. Bunun başlıca nedeni ise geleneksel finansta sunulan oranların rekabetçiliğinin yanı sıra geçtiğimiz yıl boyunca kurumsal sabit gelirli DeFi‘nin yeterince benimsenmemesi. Ayrıca artık tahvil teklifleriyle ilgili yasal riski de üstlenmek istemiyoruz.”

Porter Finance, daha geçen ay Ribbon DAO ile ortaklaşa 4 Aralık 2022 vade tarihli 1 USDC karşılığında 3.103.224 dönüştürülebilir tahvil çıkarmak için türünün ilk örneği hizmetini duyurmuştu. Her bir tahvil, duyurunun yapıldığı zaman faiz hesaplandıktan sonra yüzde 7 vadeye kadar getiri ile tahvil başına 0,9667 USDC indirimli fiyattan çıkarıldı.

Ayrıca her tahvil 16,112 Ribbon Finance tokenleri (duyurusu esnasında 4,78 dolar seviyesinde olan) ile güvence altına alındı ve 1,111 RBN’ye dönüştürülebiliyor. Tahvil çıkarılması için önemli ölçüde aşırı teminatlandırmanın gerekli olduğu görünüyor. Ayrıca enstrümanın aynı vadedeki para piyasası menkul kıymetlerinden önemli ölçüde daha yüksek bir borçlanma maliyeti de bulunuyordu.

Celsius gibi önemli DeFi kredi sağlayıcılarının son zamanlardaki sıkıntıları nedeniyle yatırımcılar, merkeziyetsiz protokoller üzerinden borç alma ve borç verme konusunda riskten kaçınan bir yaklaşım benimsemeye başladı. Ayrıca DeFi Llama’nın takip ettiği bu tür projelerde kilitlenen toplam değer, yılın başından beri yaklaşık yüzde 70 düştü.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!