featured

Planetarium Labs 32 milyon dolar yatırım aldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Topluluk yönetiminde oyun şirketi Planetarium Labs; Animoca Brands, Samsung Next ve WeMade tarafından desteklenen A Serisi finansman turunda 32 milyon dolar topladı.

Topluluk yönetiminde oyun şirketi Planetarium Labs; Animoca Brands, Samsung Next ve WeMade tarafından desteklenen A Serisi finansman turunda 32 milyon dolar topladı. Yeni sermaye, oyuncuların hem oyun ağına katılabildiği hem de yönetimde kendilerine yer bulabildikleri blok chain tabanlı bir oyun ekosistem oluşturmak için kullanılacak.

Oyun şirketi, perşembe günü yapılan duyuruya göre Libplanet blockchain teknolojisi tabanlı oyun ortamı geliştiriyor. Bu yeni ekosistemde oyuncular, oyun oynayarak keyifli vakit geçirirken, açık kaynak içerik geliştirmede de söz sahibi olacaklar.

Planetarium Labs, topluluk liderdiğinde oyun ve oyuncu yönetiminde kullanılan temel araçların geliştirilmesine ve sofistike Web3 oyun deneyimleri oluşturmada kullanılacak stüdyolara yatırım yapacak. Şirket, ekosistem fonu ve katılıma teşvik edecek topluluk destek programları gibi çeşitli projeler ve merkeziyetsiz oyun deneyimi geliştirmek için Libplanet ekosistemine odaklanmayı planlıyor.

Planetarium Labs, yeni finansman turuyla Asya’da Güney Koreli teknoloji devi Kakao’nun yatırım kolu ve MMORPG oyunu MIR4’ün geliştiricisi WeMade gibi isimleri içeren geniş bir bağlantı oluşturmuş oldu. Gelişmeyi yorumlayan Animoca Brands Kurucu Ortağı Ve Yönetici Başkanı Yat Siu, şöyle belirtti:

“Geleceğin açık bir metaverse’te dev merkeziyetsiz dünyalardan oluşacağına inanıyoruz. Bu nedenle Planetarium Labs’in oyunculara yaratıcı özgürlük ve dijital haklarına sahip çıkma gücü verecek, topluluk merkezli blockchain oyunları hedefini desteklemekten mutluyuz.”

Animoca Brands, Web3 alanında en aktif yatırımcılardan biridir. Şirketin yatırım yaptığı diğer projeler arasında The Sandbox (SAND) ve Axie Infinity (AXS) yer alıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

    Cevapla
Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!