featured
banka kripto para destekleyecek

Özel Banka Kripto Para İşlemlerini Destekleyecek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların ana akım sektörler ve kuruluşlar arasında yaygınlığı hız kesmeden artıyor. Son olarak bir banka daha kripto alım satımını destekleyeceğini açıkladı.

1844 yılında İsviçre’de kurulan özel banka Bordier & Cie SCmA, 24 Şubat tarihli basın bülteninde Sygnum’un B2B bankacılık platformu yoluyla kripto para işlemlerini destekleyeceğini duyurdu:

“Bu iş birliği, Bordier’in müşterilerine dijital varlık ekonomisine tam güven ile yatırım yapma olanağı sağlayacak ve opsiyonlar ile daha sofistike alım satım stratejileri dahil daha geniş çaplı denetimli dijital varlık ürün ve hizmet teklifleri ve erişimi önceden zor olan varlık sınıflarına tokenizasyon yoluyla yatırım yapma imkanının temelini oluşturacak.”

Basın bültenine göre Bordier & Cie SCmA, ilk aşamada Bitcoin, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Tezos (XTZ) işlemlerini destekleyecek. Banka, müşterilerin yeni hizmete alışmasıyla birlikte teklifi genişletmeyi planlıyor.

Kripto paraların piyasa değerinin yalnızca bir yılda dört katına çıkarak 1 trilyon doları geçtiğine değinen Bordier & Cie SCmA, kripto paraların 2020’nin en iyi performansını gösteren varlık sınıfı olduğunu söyledi.

Banka, kriptoların hızlı büyümesi ve geleneksel varlıklar ile düşük korelasyonunun, portföy bakımından varlık sınıfını çeşitlendirmeyi artırmak ve daha büyük getiri sağlamak için güçlü bir araç haline getirdiğini ileri sürdü.

Bordier & Cie SCmA Yönetici Ortağı Evrard Bordier, şöyle belirtti:

“Müşterilerimizden dijital varlıklar gibi alternatif varlıklar ile çeşitlendirme yapmak için giderek daha fazla talep aldık. Sygnum Bank ile iş birliği yaparak müşterilerimize tek noktadan ve entegre bir çözüm sunuyor, aynı zamanda bu yeni ve hızla büyüyen varlık sınıfına tam güven ile yatırım yapma imkanı veriyoruz.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!