featured

OVR Metaverse Nedir ve Nasıl Alınır

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OVR Metaverse teknolojisi, oyunları ve projeleri başta kripto piyasalar olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. OVR de tüm dünyadan insanların dikkatini çekmeyi başaran bir kripto projesi olarak öne çıkıyor.

Günümüz koşullarında projesinde OVR Metavers teriminin geçmesi bile kullanıcıları harekete geçiren projeler varken OVR, bunun daha da ilerisinde bir popülerlik yakaladığından  OVR Metaverse nedir OVR Metaverse nasıl alınır ve  OVR Metaverse nereden alınır soruları çok sık sorulmaya başlayan sorular oldu.

Metaverse çılgınlığı OVR ile devam ediyor.

OVR Nedir

OVR Metaversete, fiziksel ve sanal dünyayı Artırılmış Gerçeklik ile birleştiren ve her şeyin mümkün olduğu yeni bir boyut yaratan metaverse teknolojisine uygun merkezi olmayan bir altyapıdır.

Ethereum blok zincirinde yer alan bir proje olan OVR, sanal gerçekliği arttırılmış gerçeklik olarak ve gerçek dünyanın metaverse dünyasına uyarlanmış haliyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Tüm dünyayı kapsayan dijital bir katman olan OVR projesinde OVRLands adı verilen 1,6 trilyon benzersiz altıgenden oluşan bir sistem bulunmaktadır. Araziler açık artırma ile sistemden satın alınabilmekte ve daha sonra merkezi olmayan bir şekilde Ethereum ERC721 token birimi ve NFT olarak satılabilmekte veya kiralanabilmektedir.

Satın aldıkları bu arazileri satmak istemeyen kullanıcılar ise bu arazilere ve sanal dünyaya 3D olarak OVRExperience ile kurdukları avatarlar ve nesneler ile arazilerini ve sistemdeki etkinliklerini arttırabiliyorlar.

Platformdaki tüm AR ve VR varlıklar, gerçek anlamda durdurulamaz hale getirilirken merkeziyetsiz bir IFPS ağı olan OVRNodes tarafından barındırılmaktadır.

Staking yaparak kazanç sağlama sistemi sunmasının yanı sıra oyun içi NFT marketi sayesinde kullanıcılar ve geliştiriciler AR olarak oluşturdukları tüm varlıkları satabilme imkanına sahiptirler.

OVRExperiencesUnity3D tabanlı bir SDK sayesinde gerçekleştirilebilir ve topluluk kullanıcıları platform içinde satın alma ve satma deneyimlerini üstlenebilir. Piyasadaki önde gelen gerçek zamanlı 3D geliştirme ortamları arasında yer alan Unity3D; çok yönlülüğü, yaygınlığı ve platformlar arası proje derlemesini yönetme ve böylece mobil cihazları ve akıllı gözlükleri destekleme yeteneği nedeniyle seçilmiştir.

Peki OVR Lands Nedir

OVR ekosistemi, tüm dünya yüzeyini kaplayan bir altıgen ızgarası tarafından desteklenmektedir. Altıgenler OVRLands olarak adlandırılır, belirli coğrafi konumlara ve 300 metrekare standart bir boyuta sahiptir.

Ekosistemdeki toplam OVRLand sayısı 1.660.954.464.112 olup OVRLand‘ler 7 altıgene bölünerek daha da hassas lokalizasyonlara olanak tanır.

OVRLand‘ler coğrafi konumlarıyla, enlem ve boylamı tanımlayan bir çift sayıyla tanımlanır. İnsan bilişsel yetenekleriyle elde edilen dil yeteneklerine uyum sağlamak için, her bir OVRLand‘in koordinat çiftleri benzersiz bir İngilizce kelime üçlüsüyle eşleştirilmektedir.

OVR Token

OVR Token, OVR ve OVRLands platformlarının yerel token belirtecidir.

Bir Ethereum ERC20 token birimi olan OVR Token’ın maksimum arzı 95.000.000 olarak ayarlanmış olup şu anda dolaşımdaki miktarı 17.000.000 civarıdır.

OVR içindeki tüm ekonomik faaliyetler, OVR Token değişimine, platformun ve topluluğunun başlaması için fonlar temel olarak IBCO ve hisse satışına dayanacaktır. Topluluğun ilk gelişimi için diğer finansman şekli, OVRLand dağıtımından toplanan OVR Token’lar olacaktır, bu tür fonlar tamamen kullanıcılar ve OVR sahiplerinin elde edilmesi için kullanılacaktır.

OVRLands’ta yapılan her işlemden yani işlemde kullanılan her OVR Token miktarından %5’lik bir ücret kesintisi yapılmaktadır. Ayrıca platformda ve ekosistemde elde edilen tüm gelirlere de aynı soranda bir ücret kesintisi uygulanmaktadır.

AR ve VR varlıkları IPFS’de depolanacak, varlıkları barındıran düğümler, OVR Token’lı OVRLand sahipleri tarafından ücretlendirilecektir. Özel hizmet varlıklarını OVRLand‘lara yerleştirmek, OVR jetonlarında aylık 1$’lık bir maliyete sahip olacaktır.

OVR Token Nereden Alınır

OVR ya da diğer adıyla OVR Token alabilmenin iki yolu bulunmaktadır:

  • UniSwap DEX platformundan satın almak,
  • OVR Token listeleyen kripto borsalardan satın almak.

Her iki yolla da gayet güvenilir bir şekilde OVR Token satın alabileceğiniz gibi aldığınız miktarı muhafaza edebilirsiniz. OVR Token‘ın otomatik staking ve yakım özelliği olmadığından her iki yol arasında bir fark bulunmamaktadır.

Metaverse Nedir

Metaverse sürükleyici sanal gerçeklik, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu ve web’in bir kombinasyonu olarak düşünebiliriz. Metaverse’ün üç temel yönü bulunmaktadır. Bunlar; varlık, birlikte çalışabilirlik ve standardizasyondur.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!