featured

Metaverse Çılgınlığı ve İstanbul’a Yoğun İlgi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse‘te arsa satışı yapan en popüler platformlardan biri olan OVR, şu ana kadar ne kadar arsa sattığını açıkladı ve Metaverse çılgınlığı devam ediyor.

Türkiye’den 20 bin parselden fazla arazi satılırken, en çok ilgiyi çeken şehir ise İstanbul oldu. Şehirde satılan arazi 11 bin parseli geride bıraktı ve Metaverse çılgınlığı devam ediyor.

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi Metaverse’te de parselin değeri bölgeye göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin Bağcılar’da parsel fiyatı ortalama 135 TL iken bu meblağ Beşiktaş gibi semtlerde 500 Türk Lirası’nın üzerine çıkıyor. İstiklal Caddesi gibi popüler yerlerde ise yer kalmadı.

Metaverse Çılgınlığı

Gerçek dünyada olduğu gibi Metaverse çılgınlığı her parselin değerinin aynı olmadığını görüyoruz. Örneğin kıyı şeridi ve gerçek dünyada değerli olan diğer lokasyonlar, sanal dünyada da daha fazla ediyor. Bu bağlamda, Bağcılar ile Nişantaşı arasında fiyat farkları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Örneğin Nişantaşı’nda bir parsel sanal alan satın almak isterseniz 8 OVR (yaklaşık 250 TL), Bağcılar’da sanal alan satın almak isterseniz de 4 OVR civarında (yaklaşık 125 TL) ödeme yapmanız gerekiyor. Ortaköy sahilindeki sanal parseller ise 500 TL’ye kadar yükseliyor.

Dünyada hizmet veren tek Metaverse satıcısı elbette OVR değil. Başta Sandbox ve Decentraland olmak üzere piyasada sanal evrenler oluşturan çok sayıda platform var. Birbirlerinden bağımsız olarak hizmet veren bu platformlar, kendilerine ait kripto para birimleriyle ödemeler alıyorlar. Metaverse çılgınlığının insanlığı nereye götüreceğini zaman gösterecek.

Dijital dünya gelişmeye ve popülerleşmeye devam ediyor. Özellikler Facebook‘un son dönemlerde attığı adımların ardından, Metaverse gibi kavramları her geçen gün daha çok duymaya başlıyoruz. Geleceğin kendisi olarak tanımlanan bu teknoloji, ilginç haberlerle de gündeme gelmeye devam ediyor.

Her ne kadar insanlar henüz bu kavramları kafalarında oturtmaya ve ne olduğunu anlamaya çalışsa da bazıları bunu çoktan işe çevirdi bile. NTV‘nin haberine göre, Metaverse‘te sanal arsa satışları patladı. Türkiye‘de 20 binden fazla parsel satıldı. En çok ilgiyi ise İstanbul gördü.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz. Metaverse üzerinden bir arsa satın alacak olsanız bu nerede olurdu?

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!