featured
Nvidia, madenciliğe

Nvidia, madenciliğe uyumlu işlemcilerle gelirini katladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çip üreticisi Nvidia, kripto madencilik grafik kartlarına artan talep sayesinde tahminlerin üzerinde gelir elde ettiğini açıkladı.

Nvidia, çeşitli piyasa segmentleri sayesinde 2022 mali yılının ilk çeyreğine ilişkin ilk tahminlerini güncelledi.

Şirket, pazartesi günü yıllık yatırımcı açıklamasında 2022 ilk çeyrek toplam gelirinin, önceki yıl sonu kazanç hedeflerinden 5,30 milyar dolar daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Kripto para madenciliği işlemcileriyle, birinci çeyrek gelir tahmini üç kat arttı. Önce 50 milyon dolar olarak hesaplanan bu gelir, 150 milyon dolara artırıldı.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere Nvidia, ilk çeyrek kripto madencilik grafik işlemcileri satışlarından 50 milyon dolar gelir elde edeceği tahminini şubat ayında yapmıştı.

Nvidia’nın basın açıklamasına göre bu iyimser bakış açısı, piyasadaki artan talepten kaynaklanıyor. Çip üreticisinin yönetim kurulu başkan yardımcısı ve finans müdürü Colette Kress şöyle açıkladı:

“Talep güçlü biçimde artmaya ve stoklarımızı aşmaya devam ediyor. Bu yılın büyük bir bölümünde talebin arzı aşmasını bekliyoruz. Birinci çeyreğin sonrasında kademeli büyüme noktasında yeterli tedarikimizin olacağına inanıyoruz.”

Nvidia yetkilisinin gelir tahminindeki üç kat artış, kripto madenciliği donanımlarına artan talebi gösteriyor. Mart ayında, kripto para madenciliği firması Hut 8, 30 milyon dolar değerinde Nvidia GPU donanımı satın aldığını duyurmuştu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!