featured
nexo nedir nasıl çalışır ve kaç para

Nexo Nedir? NEXO Canlı Fiyatı ve Nexo nasıl çalışır

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Kripto sektöründe faaliyet gösteren NEXO firması için merak edilen tüm başlıklar sizlerle. Nexo ne demek, kaç para ve nasıl çalışır?

Nexo özetle, Nexo platformu ve onun tokenı NEXO, ana faaliyeti anında kripto para destekli krediler sağlamak olan Nexo blockchain tabanlı sistemin çekirdeğini oluşturuyor.

NEXO ne zaman kuruldu?

Nexo Nisan 2018‘de başlatılan platform, kripto kredilerinin satın alınmasının her zamankinden daha kolay hale getirildiği modeli, kredilerin kredi puanı kontrollerine güvenmeden itibari parada mevcut olmasıyla teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kullanıcıların, desteklenen kripto tokenlarını Nexo cüzdanlarına yatırmaları ve ardından nakit temelli kredilerini hemen almaları gerekir.

Sistem, dijital varlıkları aracılığıyla müşterilerin likiditesine destek sağlamanın ek bir bonusu ile likiditeyi otomatik ve esnek bir şekilde güvence altına almak için bir araç olarak tasarlanmıştır. Nexo, Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano, Monero vb. Gibi popüler seçenekler dahil olmak üzere 20’den fazla kripto para birimini destekler.

Ödemeler USD, EUR, BTC, ETH ve NEXO tokenları ile desteklenir. Blockchain teknolojisi, Nexo Oracle bileşeninin Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeleri işlemenin yanı sıra belirli bir krediyle ilgili verileri depolamakla görevlendirildiği Nexo’nun kalbinde şeffaflık odaklı sistemin omurgasını sağlar. Son olarak, platformun NEXO tokenı, faiz kapsamındaki güvenlik görevi gören bir ERC-20 tokenı.

Nexo Yasal Bir Proje mi?

Nexo projesi, milyonlarca müşterisi ve arkasında on yıllık deneyime sahip bir fintech Grubu olan Credissimo biçiminde güçlü bir desteğe sahiptir. Temel faaliyetleri, anında çevrimiçi tüketici kredilerinin sağlanması, e-ticaret finansmanı ve ödeme hizmetleri etrafında dönmektedir.

Credissimo ekibi, modern kripto teknolojisiyle desteklenen dijital varlıklar dünyasına benzer bir işlevsellik sunmaya çalıştı ve böylece Nexo projesini doğurdu.

Kripto ile ilgili projelerin kendilerini genellikle düzenleyici kurumların incelemesi altında bulduğu ve halkı ikaz ettiği düşünüldüğünde, Credissimo’nun birkaç Avrupa bankacılık ve finansal hizmetler otoritesinin gözetiminde çalıştığı göz önüne alındığında, Nexo ile ilgili durum en azından biraz daha rahat olmalıdır.

Nexo Neyi Başarmaya Çalışıyor?

Nexo projesi, geliştiricilerinin finansal teknoloji endüstrisinde en acil olarak tanımladığı birkaç sorunu çözme hırsından doğdu.

Nexo, özellikle kriptoların artan popülaritesi çağında, dijital varlıkların boşta durmasını önlemek istiyor. Kripto para birimlerini yaygınlaştırma süreci hala devam ederken, bu teknolojileri ilk benimseyenler zaten önemli bir servet yarattı. Nexo geliştiricileri, yatırımcıların, işadamlarının, madencilerin ve profesyonel olmayan kullanıcıların, ya düzenlemelerin olmaması ya da yeterli teknolojik altyapının olmaması nedeniyle değeri zaman içinde boşta kalabilecek dijital varlıklara el koymaktan kaçınarak bu zenginlikten yararlanmasını istiyor.

Nexo’nun anlık kripto kredisi modeli, uzun süreli tutma sorununu iki düzeyde çözmeye çalışır: kullanıcılar, USD, JPY veya EUR gibi fiat para birimleri cinsinden ifade edilebilen “canlı” nakde erişimi güvence altına alırken, kripto varlıklarını elinde tutmaya devam edebilir. Ek olarak, kripto destekli kredileri, Nexo hesaplarıyla bağlantılı dijital varlıkların piyasa değeri tarafından güvence altına alınma avantajından yararlanacak.

Nexo nasıl çalışır?

Nexo, anlık kredileri blok zinciri teknolojisi ile bir araya getirmek suretiyle dünyanın ilk anlık kripto kredisi sistemini oluşturuyor. Nexo’nun yenilikçi iş modeli, müşterilere anında kripto kredileri sunmak, “müşterinin dijital varlıklarının değeriyle güvence altına alınan likidite elde etmenin otomatik, esnek ve düşük maliyetli bir aracı” olmak için vücuda getirildi.

Bu sistemde kredi temin etmek, birkaç dakika içinde yapılabilecek kadar basittir. Nexo’yu kullanmanın temel faydalarına örnek olarak; gizli ücretlerin, sermaye kazancı vergisinin ve kredi denetiminin olmaması verilebilir.

Platform, hepsi kendi Nexo Oracle modülün de üretilen, blok zinciri teknolojisi, akıllı sözleşmeler ve algoritmik usuller kullandığından, yüksek düzeyde şeffaflık garanti eder.

Öncelikle müşteriler kripto varlıklarını Nexo cüzdanlarına aktarmak zorundadırlar. Daha sonra, transfer ettikleri kriptolar blok zinciri tarafından onaylanır. Ardından Nexo oracle bireysel kredi limitleriyle ilgili ayrıntıları otomatik olarak hesaplar ve kullanıcı kredisini oluşturur.

Müşteriye talep ettiği kredi tutarı USD ya da EURO cinsinden verilir. Kredi limitine, banka havalesi veya ücretsiz Nexo kredi kartı ile derhal erişilebilir. Müşteriler krediyi hangi para birimiyle alabileceklerini bizzat tercih edebilmelerinin yanı sıra paralarını kullanmanın en iyi yolunu da kendileri seçebilme imkanına sahiptirler.

Ne var ki kredi limiti, Nexo cüzdanındaki kripto para biriminin piyasa değerine bağlıdır. Bu sebeple, kullanılan para biriminin değeri artarsa, Nexo uzmanı kredi limitini kendiliğinden ve hemen yükseltir.

Nexo.io Özellikleri

  • Yıllık % 8 faiz oranı ile yüksek verim tasarrufu ve pasif gelir
  • Günden itibaren günlük faiz artırımı
  • USDT, DAI, PAX, USDC ve TUSD için şimdi düzenli olarak daha fazla varlık ekleniyor.
  • Asgari katkı şartı yok ekstra ücret talebi yok.
  •  İstediğiniz zaman varlık ekleme ve çekme
  • BitGo ve Llyod’s of London tarafından sağlanan 100 Milyar Dolar değerindeki varlık sigortası.
  • Tüm fonlar, Nexo’nun teminatlı kripto kredi portföyü tarafından destekli
  • Herhangi bir para cinsinden ABD Doları’na bire bir dönüşüm garantisi

1 NEXO Kaç Para, Kaç TL, Kaç Dolar?

1 Nexo fiyatı piyasa şartları altında, en stabil fiyat göstergesine sahip olduğunu söyleyebiliriz. NEXO fiyatı, boğa ve ayı sezonlarında güven veren bir yapıya sahip.

1 Nexo dolar fiyatı için: https://ilkbitcoin.com/currencies/NEXO/nexo/USD/ Canlı NEXO fiyatımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca, NEXO Türkiye telegram grubuna dahil olup gelişmeleri takip edebilirsiniz: https://t.me/Nexo_tr

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!