featured
bitcoin-4-845x475

NEXO Kurucusu 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nexo kurucusu Bitcoin (BTC) fiyat tahminini açıkladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı Mart 2020 tarihinde 3.000 dolar seviyelerine gerilese de kısa sürede toparlanmayı ve tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 19.400 dolardan işlem görüyor ve sadece bu fiyat seviyesinden bile bakıldığında BTC’nin en az 6 kat yükseldiği söylenebilir.

Trenchev: Bitcoin Fiyat Yükselişi Yeni Başladı

Nexo kripto para platformunun kurucusu ise bu fiyat yükselişinin bile yeterli olmadığını vurguladı. Ünlü kurucu Antoni Trenchev, lider kripto para biriminin temel açıdan çok geliştiğini ve bu gelişmeyi destekleyen fiyat yükselişinin henüz görülmediğini vurguladı. Trenchev’e göre BTC fiyatında birkaç gün önce görülen düşüş ise tam olarak yatırım fırsatıydı.

Bloomberg ile röportaj yapan Trenchev, ABD’nin yaşadığı zor günlerin BTC lehine olduğunu da belirtti. Buna rağmen ABD ve diğer önde gelen ülkelerin kripto paraları regüle etmek için adımlar attığına dikkat çeken Nexo’nun başarılı yöneticisi, yine de BTC fiyat yükselişinin engellenemeyeceğine değindi.

2021 Yılında BTC Fiyatı 50.000 Doları Görebilir

Regülasyonlarla ilgili tehlikeye rağmen Trenchev 2021 yılında Bitcoin fiyatının yeni bir rekor kıracağını düşünüyor. Ünlü kurucunun aklında fiyat ise 50.000 dolar olarak açıklandı. Trenchev konu hakkında yaptığı açıklamada 2021 yılının ilk ve ikinci çeyreği için 50.000 dolarlık fiyatın görülebileceğini belirterek bunun daha başlanıç olduğunu vurguladı.

Peki ünlü kurucunun BTC fiyatı için 50.000 dolar hedefine sahip olmasının sebep veya sebepleri neler? Trenchev, 2020 yılının üçüncü çeyreğinden beri kurumsal yatırımcıların sektöre akın ettiğini, kurumsal kabulün resmen başladığını düşünüyor. MassMutual, Paul Tudor Jones, Square, MicroStrategy ve Druckenmiller gibi isimlerle şirketler, 2020 yılında yaptıkları BTC alımları ile gündeme oturdular. Trenchev’e göre ise bu daha başlangıç.

Bu Ralli 2017 Yılından Farklı

Rallinin 2017 yılında bireysel yatırımcı kaynaklı başladığını belirten kurucu, 2020 yılında ise durumun artık tamamen kurumsal yatırımcıya kaydığını vurguladı. ABD’nin dış borcunun artması, faiz oranlarını sıfıra çekmesi ve bunun gibi birçok faktör Trenchev’e göre Bitcoin rallisini destekler noktada olacak.

Lider kripto para biriminin yeni bir rekora gitmesi için ise 20.000 dolardaki psikolojik direnci kırması gerekiyor. Eğer 20.000 dolar direnci kırılabilirse Bitcoin fiyatı için gerçekten de 50.000 dolar yolu açılabilir ve BTC hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde bu noktalara ilerleyebilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!