Nexo Booster
Nexo Booster

Nexo Booster! Kaldıraç Nexo’ya Geliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Nexonomics 3.0, Kasım 2021’de başladığından bu yana oldukça ilginç bir süreç gerçekleşti. Programın tamamlama zamanı gelmiş olsa da, Nexonomics’in bu turubir sürpriz daha duyurmadan bitmiyor. Platform ve token yükseltmeleri, yeni özellikler, tanıtımlar ve daha fazlasının ötesinde sizi yepyeni bir ürünle tanıştırmak istiyoruz. Nexo topluluğu, Nexo Booster ile tanışın.

Nexo Booster!

Nexo Booster, esasen Nexo platformuna sunulan sezgisel, ancak komplike bir kaldıraç işlevidir. Mevcut varlıklarınızın satın alma gücünü artırmanıza ve ek sermaye ayırmadan kripto yatırımlarınızı artırmanıza olanak tanıyan, sektörde bir ilk olan başka bir üründür.

Yeni özellik, mevcut kripto varlıklarınızı kullanarak ve belirli bir varlıktaki pozisyonunuzu büyütmek için ek varlıklar ödünç almanıza olanak tanıyarak çalışır. Doğru, size tek bir kaldıraçlı işlem akışıyla daha fazla kripto varlık sahibi olmanız için anında kullanabileceğiniz kripto kredisi veriyoruz.

 • Kaldıraç: Portföyünüzde 1,25 ile 3 kat arasında kaldıraç kullanabilirsiniz.
 • Tamamen Teminatlı: İzin verilen %70’e varan bir LTV (kredi tutarının teminata oranı), size Nexo’nun hiçbir zaman teminatsız olarak ödünç vermediği güvenliği sağlar.
 • Mevcut Para Birimleri: BTC, ETH, AVAX, SOL, MATIC, LUNA, UNI, ADA, DOT, XRP, BCH, LTC, BNB, EOS, XLM, LINK, TRX, PAXG, DOGE.
 • Para İadesi: Booster işleminde %0,5’e kadar geri ödeme alın.
 • Sezgisel Kullanıcı Arayüzü: Pozisyonunuzu kolayca yönetin. Basit işlemlerle aynı akış içinde artırın ve ödünç alın.
 • İşlem başına maksimum 250.000 dolar. Yani dilediğiniz kadar Booster işlemi yapabilirsiniz.

*NEXO Token, Nexo Booster’a dahil değildir, NEXO ile ödeme yapamaz veya artıramazsınız.

** Nexo Booster’da “ödeme yapılacak” para birimi için kripto, sabit paralar ve daha fazlasını kullanabilirsiniz, ancak “Alınacak” para birimi için herhangi bir itibari para veya sabit para SEÇMEYECEĞİNİZİ unutmayın.

Booster İşlemleri %100 Teminatlı mı?

Evet! Nexo Booster aracılığıyla kaldıraç, mevcut varlıklarınızı teminat altına alarak çalışır. Doğal olarak, bu, 3x kaldıraç işleminin geri kalanı için yeterli teminat değildir. Nexo, kredinizin geri kalanı için teminat olarak, Booster işleminiz aracılığıyla edindiğiniz varlıkları anında teminat altına alır, böylece krediniz tamamen teminatlandırılır ve LTV’nizi %70 veya altına çeker.

Gerçekte, Nexo, mevcut kripto varlıklarınızı veya seçtiğiniz “Alınan para birimine” dönüştürülenleri ve ayrıca yeni edinilen varlığı teminat olarak kullanarak size yukarıda bahsedilen satın alma işlemini finanse etmek için daha büyük bir kripto destekli kredi limiti sağlar.

Nexo Booster’ı Kullanmanın Yolları

 • İki varlıklı Booster

Bu yolla, bir kripto para birimini değerinin 1,25 katından 3 katına yükseltebilir ve artırılan bu kripto parayla başka bir kripto para birimi almak için kullanabilirsiniz.

Örnek: ETH almak için BTC’yi artırın.

 • Tek varlıklı Booster

Bir kripto para birimini değerinin 1,25 katından 3 katına yükseltebilir ve aynı varlıkta artırılmış eşdeğerini alabilirsiniz.

Örnek: BTC’yi artırın ve daha fazla BTC alın.

Ücretler Nelerdir?

Nexo Booster ücretleri, ödenmemiş kredi limitinize dahil edilir ve artırım için adınıza satın aldığımız ek varlıkların değerinin bir yüzdesini oluşturur.

LTV’niz tarafından belirlenen üç farklı ücret katmanı vardır. Booster işleminizi tamamlamadan önce “Satın Alma Sonrası” bölümünde size yansıtılacak ücreti görebileceksiniz.

Ücretler aşağıdaki gibidir:

 • < %50 LTV: %1
 • %50-60 LTV: %2
 • %60-70 LTV: %3

Yükseltilmiş Borsa Arayüzü ve Booster

Nexo Booster, Nexo App’in borsa bölümünde bulunduğundan, ekibimiz bunu ön bölümde bazı eksik kalmış işleri halletmek ve size daha sezgisel bir deneyim sunmak için bir fırsat olarak değerlendirdi. Bununla ilgili olarak, aşağıdaki değişikliği entegre ediyoruz:

Borsa bölümünün Al, Sat ve Takas sekmeleri yerine sadece iki sekme göreceksiniz: Dönüştür ve Booster. Dönüştür Sekmesi, varlıkları satın almak, satmak veya takas etmek için kullanabileceğiniz yerdir. Booster seçeneği ise kaldıraçlı bir işlemleri yapabileceğiniz yerdir.

Portföyünüzü Nasıl Artırırsınız?

Portföyünüzü artırmak, basit ve kullanıcı dostu bir süreçtir. Hizmeti kullanabilmek için deneyimli bir yatırımcı olmanıza gerek yok. Aşağıdaki adımlar, uygulamamızda Nexo Booster’ı nerede bulacağınızı ve bu özelliği nasıl kullanacağınızı gösterir.

 1. Nexo Uygulamasında Takas (Exchange)sekmesine gidin ve “Booster”ı seçin.
 2. “Şununla öde – Pay With” sekmesiyle para biriminizi seçin – burada, yararlanmak istediğiniz varlığı seçmiş olursunuz.
 3. Kaldıraç işaretçisini varlıklarınızı ne kadar artırmak istediğinize (1,25-3x) göre ayarlayın.
 4. “Al – receive” sekmesiyle para birimini (almak istediğiniz varlık) ekleyin ve al emrinizi önizleyin.
 5. “Takas – Exchange”e basın ve işlemi bitirin. Yeni edinilen varlıklar, Booster işleminizin teminatı olarak Kredi Cüzdanınıza eklenecektir.

Nexo Booster, şu anda yalnızca Nexo Uygulamasında mevcuttur. Web sürümünden varlıkları artıramazsınız. Ayrıca, Nexo Booster’ı kullanmadan önce hesabınıza fon yatırmanız gerektiğini unutmayın.

Kâr Projeksiyonu

Nexo Booster’da “alınacak” para biriminin aşağısındaki ekranda Kâr Projeksiyonu çubuğunu göreceksiniz. Seçtiğiniz varlığın fiyatının gelecekte nasıl değişeceğine bağlı olarak belirlediğiniz Booster işlemin potansiyelini yansıtmak için çubuğu ileri geri sürükleyebilirsiniz. Bu, esasen, piyasanın hareketlerini ve bunların portföyünüz üzerindeki etkisini tahmin etmenize olanak tanıyan, gelecekteki potansiyel kâr veya zararlar için bir hesaplama aracıdır.

Satın AlımSonrası

Bu bölüm, Kâr Projeksiyonu çubuğunun hemen altındadır. İçinde, Booster işleminizin bir dökümünü bulacaksınız. Artırma işleminizi tamamladığınızda kredi limitinizin LTV’sini, ödünç alacağınız tutarı ve işlem tamamlanmadan önce ve tamamlandıktan sonra kullanılabilir kredinizi görüntüleyebilirsiniz. Kaldıraç işleminizde “Takas-Exchange” düğmesine basmadan önce gözden geçirmeniz için faydalı bir araçtır.

Perde Arkası: Nexo Booster Kullanırken Neden Para İadesi Alırsınız?

Nexo Booster kendi entegre ürünü olsa da arka planda Nexo’nun mevcut hizmetlerinden ikisinin altyapısını kullanır: Borsamız ve Anında Kripto Kredi Limiti. Bu durum, Booster’ı kullanmak, tüm takaslarda %0,5 Takas Sadakat Geri Ödememizi tetikler. Perde arkasında şunlar gerçekleşir:

Aynı varlığı, sahip olduğunuz ilk para birimiyle yükseltirken, mevcut varlıklarınız teminatlandırılır ve gerekli miktarın geri kalanı size bir sabit para kredisi olarak (genellikle USDT cinsinden) verilir ve daha sonra Borsamız aracılığıyla “Alınan” para birimine dönüştürülür. (ayrıca bu durumda orijinal varlığınız). Bu Booster işleminin sonunda başlatılan takas, %0,5 geri ödeme alır.

Artırma işleminiz iki farklı varlık içeriyorsa, öncelik verdiğiniz ilk miktar alacağınız para biriminize dönüştürülür ve bu takasta geri ödeme alırsınız. Ancak aynı zamanda, Booster işleminizin geri kalanını kapsayacak şekilde ayarlanan sabit para kredisi aldığınız para biriminize dönüştürüldüğünde gerçekleşen takas işleminde de para iadesi alırsınız.

Ancak, Takas Sadakat Nakit İadesi limitinizi aşmadıysanız paraiadesi alacağınızı unutmayın.

Referans üzerinden NEXO kayıt olup, 25$ değerinde bonus almak için ilgili kayıt linkini kullanabilirsiniz: https://nexo.io/ref/43uhaemc4k?src=web-link

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!