featured

Near Protocol önümüzdeki aylarda %100 değer kazanabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Near Protocol, 6 Nisan’da 350 milyon dolar yatırım almasının ardından neredeyse yüzde 30 değer kazandı.

NEAR fiyatı, rekor fiyat seviyesinin yalnızda yüzde 2,5 altına, 19,75 dolara ulaştı. Diğer yandan çoğu analist, NEAR/USD paritesinin yakın zamanda rekor fiyat seviyesine, hatta birkaç haftada bunun da üzerine yükselmesinin mümkün olduğunu düşünüyor.

NEAR fiyatı %100 ralliye işaret ediyor

Yükseliş beklentilerinin ardında kripto paranın yaygınlığını artırma yolunda ilerlemesi yatıyor. Popüler Telegram grubu Crypto Insiders’ın kurucusu Zoran Cole, Near Protocol’ün 20 Nisan civarı kendi algoritmik stablecoin’i USN’in piyasaya sürülüşünü duyuracağını ileri sürdü.

Yeni stablecoin, ABD dolarına endeksini korumak için Terra benzeri bir token yakma mekanizması kullanacak ve böylece NEAR arzı azalacak.

Cole, Near’ın yıllık yüzde 20 civarı faiz getirisi sunarak DeFi sermayesini kendi havuzlarına yönlendireceğini ve NEAR’a olan talebi artıracağını düşünüyor.

Near ile Terra arasında benzerlik kurulabileceğini söyleyen Cole, şöyle ekledi:

“Terra şu anda 40 milyar dolar piyasa değerine sahipken, Near ise 10 milyar dolar piyasa değerinde. Yukarıdaki faktörler, Near’ın esaslarını hem kısa hem de uzun vadede güçlendirecek ve piyasa değerinin birkaç ayda muhtemelen %100 artmasını sağlayacak.”

İzlenmesi gereken fiyat seviyeleri

Teknik açıdan NEAR, mevcut durumda rekor seviye olan 20,50 dolara doğru ilerliyor.

1,0 Fibonacci geri çekilme seviyesiyle de denk gelen fiyatın geçilmesi, NEAR’ın bir sonraki hedef 29,70 dolara ulaşmasıyla sonuçlanabilir.

Düzeltme halinde ise ara destek 17,55 dolarda, bir sonraki hedef ise 15 dolar civarında bulunuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!