NFT
featured

NEAR DeFi Ekosistemi İçin 350 Milyon Dolarlık destek sağlayacak

service Dinle
Sesli Dinle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugüne kadar NEAR ekosistemi için çok sayıda projeye imza atan Proximity Labs, resmi medium hesabında yayınladığı bir bildiri metni ile bu ekosistemde DeFi platformları kurmak için gerçekleşecek çalışmalara 350 milyon dolarlık bir DAO hibesi sağlayacağını duyurdu.

Duyuruda, şu anda ağda faaliyet gösteren Ref, Burrow, Onomy ve Trisolaris gibi platformların NEAR ekosisteminde başarı ile çalıştığına değinildi.

Şirket tarafından sağlanacak hibenin projelere dört yıl içinde dağıtılması planlanıyor. Hibe için 40 milyon NEAR ayrıldığı belirtiliyor. Bildiri metninde başvurunun maliyeti 5.000 ila birkaç milyon dolar arasında değişen projeler için sağlanacağı vurgulandı.

NEAR Gelişimi

Piyasa değerine göre en değerli kripto para birimleri arasında 38. sırada yer alan NEAR, Solana (SOL) ve Terra (LUNA) gibi Ethereum rakipleri arasında yer alıyor. Hisse kanıtı (Proof of Stake) işlem onaylama modelini kullanan NEAR bu sayede düşük işlem ücretleri ile aynı anda çok sayıda işlem yapılmasına izin veriyor. NEAR güvenilir ve ölçeklenebilir blok zincir yapısı sayesinde geliştiricilerin ilgi gösterdiği projelerden biri. NEAR, rakiplerinin aksine işlemlerin parçalar halinde onaylandığı farklı bir yöntem kullanıyor.

Son haftalarda NEAR ekosisteminde başlatılan proje sayısında bir artış gözleniyor. Şu anda ağda 1,3 milyondan fazla aktif hesap olduğu belirtiliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!