featured
bitcoin aktarım

Merkezi borsalara yüksek oranda Bitcoin gönderiliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 40.000 doların altına inerken borsalara giren BTC miktarı uçtu. Yorumcular daha fazla düşüş konusunda uyarıyor.

Merkezi borsalara Bitcoin girişleri artınca, kripto piyasalarının şiddetli bir yıkıma doğru ilerleyeceğine dair spekülasyonlar ortaya çıktı.

Moskovoski Capital CIO’su Lex Moskovoski, 18 Mayıs’ta sadece bir saat içinde 22.917 BTC’nin merkezi borsalara aktarıldığını gösteren bir veri paylaştı. Moskovoski, bir saat içindeki bu girişin Mart 2020’deki “Kara Perşembe” gününden bu yana en büyük işlem olduğunu kaydetti.

Borsalardan çıkışlar, genellikle kripto varlıklarının soğuk cüzdanlara aktarıldığını veya getiri elde etmek için DeFi protokollerine taşındığını gösterirken girişler, varlıkların satılmak üzere merkezi platformlara taşınması olarak yorumlanır.

Zincir üstü analiz firması Glassnode tarafından derlenen veriler, son iki günde Binance borsasına tüm zamanların en yüksek seviyelerinde Bitcoin aktarımı olduğunu ortaya koyuyor. Verileri Twitter üzerinden paylaşan analist William Clemente III, aşağı yönlü fiyat tahminlerini yineledi.

Grafikte, son 48 saat içinde Binance borsasına 1,4 milyar dolardan fazla eden 35.000 Bitcoin yatırıldığı gözüküyor.

Umudu kaybetmeme nedenleri

Bitcoin’in fiyatı 40.000 doların altına düşmesine rağmen bazı analistler yükseliş sürecinin başlayabileceğine dair nedenler sunuyor.

Popüler analist Lark Davis, yaşanan düşüşün, Bitcoin’in 14 günlük göreceli güç endeksinin Mart 2020’den bu yana ilk kez aşırı satım bölgesine ittiğini ve artık yükselişe geçilebileceğini öne sürdü.

Twitter kullanıcısı “YHRW80”, 2021 yılında Bitcoin’in spot ve türev piyasalarına akışın hızla arttığını belirterek, piyasaları etkileyen baskın duygunun korkudan ziyade “hırs” olduğu sonucuna vardı.

Bununla birlikte, Bitcoin’in Korku ve Hırs Endeksi, YHRW80’in mevcut Bitcoin piyasa duyarlılığını “aşırı korku” olarak tanımlayan analiziyle aynı yönde değil.

Bazı analistler, borsalara artan girişlerin, tartışmalara konu olan stablecoin Tether’in, New York Başsavcılık ofisi ile yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak üç aylık mali kayıtlarını yarın sunacağı için düşüşe neden olabileceğini belirtiyor.

Geçen hafta Tether, stablecoin’i destekleyen varlıkların dörtte üçünün nakit, nakit benzerleri ve diğer kısa vadeli mevduatlar olduğunu öne sürerek rezervlerine ait döküm yayımladı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!